GeriEkonomi TSK personel alımı başvurusu ile 43 bin kişi orduya dahil olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TSK personel alımı başvurusu ile 43 bin kişi orduya dahil olacak

TSK personel alımı başvurusu ile 43 bin kişi orduya dahil olacak

TSK personel alımı başvurusu için süreç parça parça başlıyor. Binlerce gencin hayalini süsleyen TSK personel alımı başvurusu, subay, astsubay, uzman çavuş gibi pozisyonlarda gerçekleştirilecek. Peki, TSK personel alımı başvurusu için süreç nasıl ilerleyecek? İşte, Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilana açılacağı düşünülen personel alımı başvurusu hakkında detaylı bilgiler

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesine yapılacak olan personel alımı başvurusu için süreç başlıyor. Toplam 43 bin kişinin kadroya dahil edileceği TSK personel alımı başvurusunda, sözleşmeli er, uzman erbaş, astsubay ve subay alımı için müracaatlar alınacak. Peki, TSK personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, merakla beklenen konuyla ilgili bazı detaylar

TSK 43 BİN PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK? 

Milli Savunma Bakanlığı'nca yürütülen Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmalar kapsamında bu sene 42 bin 938 personel alınacak. Bunların 3 bin 755'ini subay, 5 bin 375'ini astsubay, 13 bin 213'ünü uzman erbaş ve 20 bin 595'ini sözleşmeli erbaş ve erler oluşturacak.

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerine kaliteli, eğitimli ve milli duyarlılığı yüksek personel kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine sızan terör örgütü üyelerinin orduyla bağı kesilirken eğitimli ve disiplinli personel yetiştirilmesine yönelik çalışmalar da devam ediyor.

Bu süreçte Türk Silahlı Kuvvetlerinden, FETÖ ile organik bağı tespit edilen 150 general, 4 bin 630 subay, 2 bin 167 astsubay, bin 210 uzman erbaş ve sözleşmeli er ile 411 sivil memur ve işçi olmak üzere toplam 8 bin 568 personel ihraç edildi.

Söz konusu ihraçların ardından oluşan personel açığını kapatmak için çalışmalara başlayan Milli Savunma Bakanlığı, bin 763 subay, 4 bin 135 astsubay, 3 bin 698 uzman erbaş, 6 bin 162 sözleşmeli erbaş ve er, 92 sivil memur olmak üzere toplam 15 bin 850 personel temini gerçekleştirdi.

Bakanlık personel alımına yönelik çalışmalarına bu sene de devam edecek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik bu yıl içinde 3 bin 755'i subay, 5 bin 375'i astsubay, 13 bin 213'ü uzman erbaş ve 20 bin 595'i sözleşmeli erbaş ve er olmak üzere toplam 42 bin 938 personel alınması planlanıyor.

BAŞVURULARLA İLGİLİ BİLGİ EDİNMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle