GeriEkonomi Trump: İyi ki Türkiye’yi seçtik projenin yarısını hemen sattık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trump: İyi ki Türkiye’yi seçtik projenin yarısını hemen sattık

Trump: İyi ki Türkiye’yi seçtik projenin yarısını hemen sattık
refid:13034956 ilişkili resim dosyası

Trump Organizasyon İş Geliştirme ve Stratejik Yatırımlar Başkan Yardımcısı Ivanka Trump, “İstanbul’daki projenin yüzde 45’i resmi satış başlamadan bitti. Bu durum, Avrupa’daki ilk proje için Türkiye’yi seçmemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor” dedi.

TRUMP Organizasyon İş Geliştirme ve Stratejik Yatırımlar Başkan Yardımcısı Ivanka Trump, Trump Towers İstanbul projesinin yüzde 45’inin resmi satışa başlanmadan satılmasını, Avrupa’daki  ilk projelerinde Türkiye’yi seçmelerinin doğruluğunun kanıtı olarak  değerlendirdi. Ivenka Trump, 2007’de Türkiye’ye ilk kez geldiğinde Trump markasının Türkiye’de neler yapabileceğini söylediğini hatırlatarak, “Bugün, o zaman  söylediklerimizi yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Trump, resmi satıştan önce yüzde 45’lik satış oranıyla, diğer projelerinde karşılaşmadıklarını belirterek, bu durumu müşterilerinin, Avrupa’ya  girişlerini anlamış olmasına bağladı.

Ivanka Trump İstanbul'da / Foto-Galeri


Lüksün en üst noktası
Projeye yeni başladıklarında ön satışla projeden daire alan  müşterilerinin, o zaman bir “hayali” satın aldığını, ancak bugün “lüksün en üst noktasında bir Trump ürünü” satın aldıklarını gördüklerini belirtti. Projelerinde binanın yanında bir yaşam paketi sunduklarını vurgulayan Trump, “Trump Towers İstanbul projesinde de bir yaşam deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Trump ürünlerine sahip olanlar veya kullananlar için bir “Trump Card”  çıkardıklarını anlatan Trump, bu karta sahip müşterilerinin, Trump tesislerinde ve kendisinin yaptığı mücevher tasarımlarında özel avantajlara sahip olacağını bildirdi.
Sıra Asya’ya geldi
Geçen yıldan itibaren dünyadaki ekonomik ortamın değiştiğini, ancak pazar koşullarının Trump markasını daha ileri götürmek için mükemmel bir ortam yarattığını ifade eden Trump, şunları söyledi: “Pazar derinliği bilinciyle en prestijli yerler için çok avantajlı  anlaşmalar yapma imkanına sahibiz. Önümüzdeki günlerde markamızı Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Orta Doğu’ya taşıyarak istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz. Türkiye, Avrupa’nın ilk Trump markalı projesini gerçekleştirmek için mükemmel bir ülke. Projenin  rezidans bölümüyle elde ettiğimiz başarıyı ofis ve alışveriş alanları için de yakalayacağımıza inanıyoruz.”
Benim de evim var
Ivenka Trump, projede kendisinin de bir evi olduğunu ve daha önceden yine müşterileri olan bir kişinin de 5.5 milyon dolarlık bir “penthouse” aldığını belirterek, “Projenin resmi satışına özellikle bugün (dün) başladık. Model evlerin ortaya çıkmasını ve müşterilerimizin neyi satın alacaklarını görmesini istedik” diye konuştu. Dairelerin metrekare fiyatlarının 6 bin 500 dolar olduğunu anlatan Trump, evlerin satış fiyatlarının ise 500 bin dolar ile 5,5 milyon dolar arasında  değiştiğini ifade etti.

ABD’de yaşayan Türkler burada müşterimiz oldu

DİĞER projelerinde “yabancı” ağırlığının fazla olduğunu, ancak Trump Towers İstanbul’daki müşterinin çoğunun Türk olduğunu belirten Ivanka Trump, “Hatta Türk müşterilerin bir kısmı halen ABD’de yaşayan ve İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenler” dedi.

Trump işletecek

D-Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan da, projeye her geçen gün yeni bir şey eklediklerini belirterek, “Projeyi biz yapıyoruz. Trump’ın deneyimlerinden, know-how’ından yararlanıyoruz. Bize çok şey  öğrettiler. Yatırım anlamında bir ortaklığımız yok ama proje bittikten sonra burayı Trump işletecek. Biz işletmesinde olmayabiliriz” dedi. Tokcan, projenin kaba inşaatının bittiğini ve Rezidans kulesinin de  detaylarını bitirmeye yakın bir noktaya geldiklerini  belirterek, ikinci kulenin konsepti için çalışacaklarını bildirdi.

2011’de teslim olacak

TRUMP Towers İstanbul’da rezidans daireleri 2011 yılının ikinci çeyreğinde teslim etmeyi  hedeflediklerini anlatan İlder Tokcan, “Kurduğumuz ‘Özel Tasarım Ofisi’yle ev  sahiplerimiz sadece evlerinin iç malzemelerini hazırlamış olduğumuz 3 örnek  daireden seçmekle kalmayıp, isteyen ev sahiplerimiz için tasarım ofisimizde  yapılacak bedelsiz çalışma ile evlerin tüm hareketli mobilyalarından perdelerine, hatta aksesuarlarına kadar tek bir noktadan seçme ve satın alma imkanına sahip olacaklar. Bu, Türkiye’de ilk defa yapılacak bir uygulama olacak” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle