GeriEkonomi Transtürk hisselerinde Acun hüsranı: -%64
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  51
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Transtürk hisselerinde Acun hüsranı: -%64

Transtürk hisselerinde Acun hüsranı: -%64

Acun Ilıcalı ile Galatasaray’ın eski Başkanı Faruk Süren’in sahibi olduğu Transtürk Holding arasındaki hisse devri anlaşmasının feshedilmesinden sonra Holding’in hisseleri sert düştü. Haftanın ilk işlem gününe yüzde 19 düşüşle başlayan Transtürk hisselerinde 1.81 lira ile zirvenin görüldüğü 11 Aralık 2015’ten düne düşüş yüzde 64’e yaklaştı.

Uzun zamandır gözaltı pazarında bulunan Transtürk’ün geçen kasım ayında Acun Medya’ya satışını içeren anlaşma cuma günü feshedildi.

Konuyla ilgili olarak Transtürk Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, 20 Kasım 2015 tarihinde taraflar arasında yapılan anlaşmanın, Pay Devri Sözleşmesi’ndeki şartların sağlanamayacağının anlaşılması nedeniyle, 19 Şubat 2016 tarihinde karşılıklı olarak feshedildiği bildirilmişti.

Yakın İnceleme Pazarı’ndaki şirkete 20 Kasım’da Acun Ilıcalı’nın talip olduğunun açıklanmasından bu yana şirketin borsadaki hisseleri yüzde 905 artarak 0.18 TL’den 1.81 TL’ye kadar yükselmişti.

Hisseler dün 0.64 liraya geriledi. Faruk Süren, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Çok iyi bir fırsattı. Olmadı, sağlık olsun. Ama vazgeçmedim, yeni fırsatları değerlendireceğim. Bundan sonrası için önümüzdeki maçlara bakacağız” demişti.

Transtürk hisselerinde Acun hüsranı: -%64

HİSSE BUGÜN DE DÜŞÜYOR

Transtürk hisseleri bugün de yine Borsa İstanbul'da en çok değer kaybeden hisse olarak görülüyor. 

Hissedeki değer kaybı yüzde 18,75 değer kaybediyor. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle