GeriEkonomi Trabzonspor’la 4 büyük borsada buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzonspor’la 4 büyük borsada buluşuyor

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş’nin 25 trilyon liralık sermayesinin yüzde 25’i, Deniz Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından halka arz edilecek. Trabzonspor Sportif’in halka arzıyla ilgili yetkilendirme sözleşmesi, Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ ile Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş tarafından imzalandı.

Halka arzın yutiçindeki liderliğini Deniz Yatırım yaparken yurtdışı konsorsiyum liderliğini ise Ekspres Yatırım yapacak.

NİSANDA HALKA ARZ:

Halka arza edilecek Trabzonspor Sportif, Trabzonspor Kulübü Derneği’nin yüzde 100’üne sahip olduğu Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’nin bir iştiraki konumunda bulunuyor. Sabit fiyatla talep toplanarak gerçekleştirilecek halka arzın, nisan ayında yapılması öngörülüyor. Trabzonspor Sportif’in, yatırımcılarına yüksek oranda temettü dağıtacağını açıklayan Trabzonspor Kulübü Genel Müdürü Burak Gürdal, ortak satış yöntemiyle yapılacak halka arzda, Trabzonspor Kulübü üyelerinin, özel bir kontenjandan yararlanabileceklerini söyledi. Gürdal, böylece Trabzonspor’un 100 bin üyeli bir kulüp hedefine de yaklaşmasında önemli rol oynayacağını ifade etti. Halka arzdan elde edilecek gelirin UEFA kriterlerini mali anlamda yerine getiren birkaç kulüpten biri olması için harcanacağını belirten Gürdal, ‘Trabzonspor’un yaklaşık 10 milyon dolarlık borcunu tasfiye edeceğiz. Kalan kısım şirkete sabit getiri sağlayacak yatırımlara yönlendirilecek’ dedi.

BORSADAN ANLAMAM AMA:

Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ ise borsadan pek anlamadığını ama Trabzonspor olarak özelleştirme kapsamında olan Trabzon çimento fabrikasıyla ilgilendiklerini sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle