GeriEkonomi Toyotasa yüzde 10 büyüme hedefliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Toyotasa yüzde 10 büyüme hedefliyor

Toyotasa, satışlarında bu yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyor. Satış rekorunu 31 bini aşkın araç satışı ile 2005 yılında yenileyen Toyotasa'nın 2006 yılı hedefi açıklandı.

Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon, yaptığı açıklamada, geçen yıl otomotiv pazarının beklenenin üstünde bir performans sergilediğine işaret etti.

Binek otomobil pazarının son iki yıldır arka arkaya 400 bin seviyesini geçtiğine dikkat çeken İbrahim Orhon, şunları kaydetti: “Yakalanan istikrar ortamı ile 2005 yılında satış adetleri beklentilerin üzerinde gerçekleşti. 2006 yılında da pazarda istikrarın devam edeceğini düşünüyorum. Bu yıl binek otomobil pazarı 2005 yılına göre biraz daralabilir ancak Toyotasa olarak 2006 yılı hedefimiz, satışlarımızı bir önceki seneye göre yüzde 10 oranında artırmak.”

2005 yılının Ekim ayında Türkiye pazarına sunulan dizel motor seçenekleri ile ürün gamını zenginleştirdiklerini belirten Orhon, ”2005 yılında dizel motor seçeneklerinin de pazara girmesiyle Toyotasa olarak önceden belirlediğimiz hedefleri tutturduk. 2006 yılında da hem D4-D dizel teknolojili motor seçeneklerimiz hem de yeni Toyota Yaris'in ürün gamına katılmasının bu hedefimize ulaşmamızda büyük payı olacak” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle