GeriEkonomi Toyota ve MIT el ele verdi, ‘otizmli istihdamı’ öne çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Toyota ve MIT el ele verdi, ‘otizmli istihdamı’ öne çıktı

Toyota ve MIT el ele verdi, ‘otizmli istihdamı’ öne çıktı
refid:17877066 ilişkili resim dosyası

Dünyanın sayılı üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (MIT) öncülüğünde ve Toyota’nın katkılarıyla düzenlenen MIT Enterprise Forum Turkey’in “İş Planı Yarışması” sonuçlandı.

Türkiye’de ilk kez bu yıl düzenlenen ve 3 bin 202 projenin başvurduğu İş Planı Yarışması’nda birinciliğe, otizmli insanların istihdama katılımları ve yazılım üreten şirketlerin yüksek dikkat gerektiren test ve kalite kontrol işlerinde bu kişilerden yararlanmalarını amaçlayan projesiyle Uzmanlar Danışmanlık ekibi uzandı. İkincilik, kişiye özel tatil önerileri sunmayı hedefleyen Gezdir Beni Turizm ekibinin olurken, üçüncülüğü ürün ve hizmetlerin mobil cihazlar üzerinden lokasyon ve zaman bazlı pazarlanmasına yönelik Mobile 360 ekibi kazandı.
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Ülkemiz 28 yaş ortalamasına sahip geçlerimizle yakın gelecekte dünyadaki 10 büyük ekonomiden biri olmayı hedefliyor” dedi. Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt,  Toyota’nın dünyanın bir çok yerinde fikir sahiplerine kapı açmak üzere MIT ve MIT Enterprise Forum ile işbirliği yapmasının önemine değindi. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Türkven Direktörü Evren Ünver ve Koton Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz’ın final jürisi olarak yer aldığı yarışma sonunda birinci olan ekip 50 bin dolar, ikinci 15 bin dolar ve üçüncü 5 bin dolar ile ödüllendirildi. Yarı finalist olan 31 ekip arasından inovatif, ölçeklendirilebilir iş planları ile son tura geçmeye hak kazanan 10 finalist ekibin şirket kuruluş masrafları MIT EF Turkey tarafından sağlanacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle