Toprak'tan Lice'ye ikinci fabrika

Hürriyet Haber
03.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Memleketi olan Diyarbakır'ın Lice ilçesine mermer fabrikası kuran Toprak Holding'in sahibi Halis Toprak, şimdi de makarna ve irmik fabrikası açmak için girişimlere başladı. İki yıl öncesine kadar terör nedeniyle Diyarbakır'ın en sorunlu ilçeleri arasında yer alan Lice'de güvenliğin sağlanmasından sonra geçen yıl Toprak Holding tarafından kurulan mermer fabrikası, 84 kişiye iş olanağı sağlandı.

İlçe çıkışındaki yola yakın 192 dönüm araziyi satın almak isteyen Toprak Holding için Belediye Başkanı Behçet Tektaş, arazi sahipleriyle görüşüyor. Halis Toprak'ın makarna fabrikasının yanısıra ilçeye 2 okul ve bir hastane yapacağını kaydeden Belediye Başkanı Tektaş, şöyle dedi:

‘‘Yıllardır devletten beklediğimiz yatırımlar maalesef gerçekleşmedi. Hemşehrimiz Halis Toprak'ın geçen yıl kurduğu mermer fabrikası ile işsizliğin had safhaya ulaştığı ilçemizde istihdam alanı yaratıldı. Şu anda 84 kişinin çalıştığı fabrika tam kapasiteyle çalışmaya başlarsa yaklaşık 400 kişi daha iş sahibi olacak. Makarna ve irmik fabrikası yapmak için de arazi sahipleriyle görüşülüyor. Arazi bedelleri ödendikten sonra önümüzdeki ay fabrikanın temeli atılacak. Halis Toprak'ın memleketinde yatırım yapması bizi çok sevindirdi.’’


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı