Geri Ekonomi Toprak: Evimdeki çatal-bıçağımı bile aldın, Allah’tan kork, imansız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Toprak: Evimdeki çatal-bıçağımı bile aldın, Allah’tan kork, imansız

Toprak: Evimdeki çatal-bıçağımı bile aldın, Allah’tan kork, imansız
refid:12341334 ilişkili resim dosyası

İstinye’deki Aslanlı Köşk’ü Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) açtığı ihalede 23.8 milyon TL’ye Remzi Gür’e satılan işadamı Halis Toprak, satışın iptali için açtığı davanın duruşmasına katıldı.

HALİS AĞA ADLİYEYE GELDİ

Halis Toprak, ”Satış tamamen dalaveredir. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, köşkü, dostu ve arkadaşı Gür’e ucuza sattı. Arkasında kimin olduğunu söyleyemiyorum. Evime gelip, çatal-bıçağa kadar haczettiler. Allahından kork, imansız” dedi.

Son evliliği tekrar gündeme gelen Halis Toprak, İstinye’deki malikanesinin satışının iptali için geçen nisan ayında Sarıyer 2. Asliye Hukuk Mahkemesindeki davaya avukatları ile birlikte katıldı. Hakimin sık sık, ”Dava konusu dışındaki söylemlerde bulunmayın” uyarısı yaptığı Toprak, “Türkiye’nin incisi, İstanbul’un cenneti de İstinye Koyu’dur. Benim köşküm 120 metre cepheli, içinde 5 ev bulunan bir yerdir. Burada alışveriş merkezi yapılması durumunda bu 3 milyar dolarlık bir projedir. İstanbul’un belediye başkanı ile görüştüm. Bana, ‘Buranın isteyeni çok’ dedi. Ondan 600 milyon dolar istedim. Bana 140 milyon dolarlık ekspertiz raporu sundular. Ama bugün benim malımı, 23.8 milyon TL’ye sattılar. 2 bin metrekarelik Uzan Yalısı’nı, metrekaresi 16 bin TL’den 66 milyon TL’ye satanlar, benim 10.7 bin metrekarelik malikanemi, metrekaresi 1400 TL’den, Ümraniye’de bile metrekaresi 5 bin TL’ye yer bulunmazken beniki bu paraya satıldı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle