GeriEkonomi Toprak: Altıncı aydan sonra ekonomi düzelir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Toprak: Altıncı aydan sonra ekonomi düzelir

İşadamı Halis Toprak, hükümetin bir an önce kurulup ülkenin istikrara kavuşması gerektiğini söyleyerek, ‘‘Yeni yıldan ümitsiz değilim. Yeni yılın ilk 6 ayı sıkıntılı geçer, ikinci 6 ayda ise ekonomi nefes alır’’ dedi.

Eskişehir'e önceki gün oğulları Ahmet ve Mehmet Toprak'la Organize Sanayi bölgesindeki fabrikalarını gezen Halis Toprak, Vali Ali Fuat Güven'i makamında ziyaret etti. Ekonomik kalkınmanın siyasi istikrara bağlı olduğunu belirten Toprak, 1999'un sıkıntılı geçeceğini belirterek şöyle devam etti: ‘‘Ancak yeni yılın en ümitli tarafı Asya ve Uzakdoğu ülkeleri ellerindeki malları sattılar. Yeniden üretime geçmeleri zaman alacak. Bu durumdan şanslıyız. Belki onların sattığı yerlerde pazarlara gireriz ve eksikleri kapatırız. Türkiye'de 1999 yılının ilk 6 ayı sıkıntılı geçeceği için karamsarım. İkinci 6 ayda ise ekonomi nefes alacaktır. Bu bakımdan 1999'dan ümitsiz değilim. Türkiye'nin kalkınmaya ve büyümeye ihtiyacı var. Ülke nüfusuna her yıl bir milyon kişi ekleniyor. Bunlara istihdam yaratmak gerekir. Bütün kötülüklerin başı işsizliktir. Bir an önce ülkemiz siyasi istikrara kavuşmalı. Yeni işsizleri çoğaltmamalıyız.’’

Eskişehir'de 32 bin metrekarelik alana granit tesisleri kuracağını, ayrıca 5 yıldızlı bir otel yaptıracağını açıklayan işadamı Toprak, Bozüyük-Adapazarı Karayolu'nun çift yol olarak yapılmasını istedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle