GeriEkonomi Toplumsal gelişime 1 milyon TL daha
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Toplumsal gelişime 1 milyon TL daha

Toplumsal gelişime 1 milyon TL daha

Vodafone’un sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdürdüğü Türkiye Vodafone Vakfı, bir yılda 1 milyon TL daha yatırım yapacağını açıkladı.

Vakıf, Anadolu’da yeni yatırımlarla devam ettirmeye de hazırlanıyor. Buna göre vakıf, AYDER işbirliğiyle, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin ekonomik ve sosyal hayata eşit katılımına destek olmak üzere bu mali yılda 1 milyon TL’lik yatırım daha yapıyor. Böylece, bu alanda yapılan yatırımların toplam tutarı 4 milyon TL’yi bulacak. Çifte sorumluluk anlayışıyla ticari faaliyetleri kadar sosyal sorumluluklarını da önceliklendirdiklerini belirten Süel, “Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında engelliler, kadınlar ve çocuklar olmak üzere sosyal ihtiyaç haritamızın öncelikli kesimleri için önemli sosyal yatırımlar yapıyoruz” dedi. Vakıf çatısı altında bugüne kadar yaptıkları sosyal yatırımların 29 milyon TL’yi bulduğunu ifade eden Süel, “Gerçekleştirdiğimiz projelerle yaklaşık 4 milyon vatandaşımızın hayatına dokunduk. Engelli bireyler özelinde baktığımızda, bu vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve servislerimizle bugüne kadar toplam 140 binden fazla engelli ve dezavantajlı bireye ulaştık” dedi.


Süel, 8 yıl önce Alternatif Yaşam Derneği ile birlikte Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında Düşler Akademisi yolculuğuna çıktıklarını ifade etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle