GeriEkonomi TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası

TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası
refid:22900559 ilişkili resim dosyası

BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20, 3 eşit taksit halinde ödeyeceklere de yüzde 17 indirim uygulanacak. İndirim kampanyası için başvurular 22 Nisan - 17 Mayıs 2013 tarihleri arasında yapılacak.

TOKİ’den yapılan açıklamada, konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine 2013 yılı için indirim kampanyas başlatıldığı belirtildi. İdare indirim kampanyasında hak sahiplerine peşin ve 3 ay vadeli olmak üzere iki ödeme alternatifi sağladı. Buna göre, borç bakiyesini peşin olarak kapatanlar yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitler halinde kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanacak. Kampanya kapsamında, indirimden faydalanmak isteyenler, konut kredisi de kullanabilecek.

İndirimden yararlanmak isteyen alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla ödemekle yükümlü oldukları taksitlerini yatırmaları gerektiği belirtildi. Bu kapsamda 22 Nisan- 17 Mayıs 2013 tarihleri arasında başvuruda bulunanların Nisan 2013 dönemine ait taksiti ödemiş olmaları gerektiği öne sürüldü.

BAŞVURULAR 22 NİSAN’DA BAŞLIYOR

TOKİ’nin indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve işyeri sahiplerinin 22 Nisan-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştiren bankaya başvurabilecekleri belirtildi. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında ise söz konusu indirim oranından yararlanılmasının mümkün olmayacağı kaydedildi. Kampanyadan, satışları 2011 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2011 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri halihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ile ’Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri’ indirim kampanyasına dahil edilmedi.

TOKİ’nin kaynak ihtiyacını karşılayıp, borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların isteklerine yanıt vermek üzere her yıl erken ödeme indirim kampanyası düzenlediği öne sürüldü. İndirim oranları belirlenirken, enflasyon oranları ile bankaların kredi faiz oranlarının dikkate alındığı belitildi. TOKİ, bankalardan faizle kredi almak yerine, borç bakiyelerinde indirim yapıp, borcunu erken tahsil etmeyi tercih edebildiği ifade edildi. TOKİ’nin konut ve işyerleri için uygulayacağı 2013 yılı indirim kampanyası hakkında İdarenin www.toki.gov.tr adresinden de ayrıntılı bilgi edinilebilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle