GeriEkonomi TOKİ, Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na da hizmet binası yapacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOKİ, Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na da hizmet binası yapacak

TOKİ, Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na da hizmet binası yapacak
refid:18130509 ilişkili resim dosyası

Kamu kurumlarına bugüne kadar çok sayıda hizmet binası, okul, hastane, karakol ve kampus kazandıran Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) yeni bina yapmak için harekete geçti.

Çankaya-Karakusunlar’da yapılacak olan hizmet binası için TOKİ ile HSYK arasında protokol imzalandı. HSYK hizmet binası yapım işini kapsayan protokol, TOKİ Başkan Vekili Ahmet Haluk Karabel ve HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya arasında imzalandı. HSYK hizmet binasının mimari ve teknik özellikleri, kurumun ihtiyaç ve taleplerine göre belirlenecek.
Müstakil bina ihtiyacı vardı
Protokol imza töreninde konuşan HSYK Başkan Vekili Ahmet Hamsici, Amasya Adalet Sarayı’nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a HSYK’nın bina ihtiyacından bahsettiklerini ve Başbakan’ın konuyla yakından ilgilendiğini belirterek, “Çok kısa sürede arsa tahsisi yapılarak protokol aşamasına gelindi. İçinde bulunduğumuz bina bizim değil. Birkaç kurumla aynı binayı paylaşmak zorunda kalıyoruz” dedi. HSYK 2. Daire Başkanı Nesibe Özer ise kurumun bağımsız duruşu için müstakil bir binada hizmet vermesinin önemine işaret ederek, “HSYK’nın bağımsız ve bağlantısız durumunun dış dünyaya sembolik olarak ifade edilebilmesi için müstakil bir binaya ihtiyacımız vardı. TOKİ’ye güveniyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde, şehir girişlerinde uydu kentler ve başarılı gecekondu dönüşüm projeleri ortaya koydu” diye konuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle