GeriEkonomi Tofaş-Fiat, maaşa endeksli otomobil kredisi verecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tofaş-Fiat, maaşa endeksli otomobil kredisi verecek

KOÇ Grubu, otomotiv sektöründeki ortağı Fiat ile birlikte Tofaş-Fiat Kredi A.Ş. adıyla yeni bir finansman şirketi kurdu. Yeni şirket, herkesi uygun ödeme koşulları ile otomobil sahibi yapmayı amaçlıyor.

KOÇ Holding ve Fiat Auto, otomotiv sektöründeki güç birliklerini finansman alanına da taşıdı. Koç Grubu'na ait Koçfinans ile Fiat'ın uluslararası finansman şirketi Fidis işbirliği ile kurulan Tofaş-Fiat Kredi A.Ş., herkesi uygun koşullarda otomobil sahibi yaparken, Tofaş'ın Türkiye'de yeniden lider olmasına da yardımcı olacak.

Koç Fiat Kredi Genel Müdürü Carlo Nizia, Koç ve Fiat gruplarının eşit payla ortak oldukları 6 trilyon lira sermayeli şirketin, 8 Mayıs tarihinden itibaren bütün yetkili satıcılarda hizmete başlayacağını söyledi. Normal ödeme koşullarının yanında müşterinin bütçesine ve maaş artışına uygun farklı ödeme seçeneklerini de sunacaklarını dile getiren Nizia, kredi talebine anında ya da belgelerin tamam oluşuna bağlı olarak ortalama iki saatte cevap vereceklerini bildirdi.

Finansman ürünleri, yeni otomobiller, hem Tofaş hem de Fiat etiketli ithal ve yerli ürünler, kullanılmış araçlar, takaslar ve Tofaş-Fiat yetkili satıcılarındaki diğer ikinci el araçlar, hafif ticari araçlar ile yetkili servisler ve servis sonrası hizmetleri kapsayacak.

HERKESE OTOMOBİL

Fiat Auto ile Koç Holding'in 30 yıllık ortaklıklarını ve birbirlerine olan güvenlerini bu yeni girişimle bir kez daha yinelediklerini belirten Koç Holding Finansman Grup Başkanı Kutsan Çelebican, Koç ve Fiat Toplulukları'nın tüketici finansmanı konusundaki birikimlerini bu yeni şirkette birleştirdiklerini söyledi.

Koç ve Fiat gruplarının yüzde 50 ortaklığı ile kurulan Tofaş-Fiat Kredi A.Ş.'nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıya katılan Kutsan Çelebican, Türk alıcısına en uygun ve kaliteli finansman hizmeti sağlayarak, herkesi otomobil sahibi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Koç Topluluğu'nun büyümeyi hedeflediği sektörlerden birinin de finans olduğunu vurgulayan Çelebican, Türkiye'nin ekonomik istikrar paketini başarıyla uyguladığını ve Türk ekonomisine güvendiklerini söyledi. Çelebican, ‘‘Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyeliğe hazırlandığı bu dönemde, tüketici finansmanı alanındaki girişimlerimize yeni şirketle devam ediyoruz’’ dedi.

Fiat'ın uluslararası finansman şirketi Fidis'in Stratejik Pazarlama Direktörü Federico Mongelli de katıldığı toplantıda, ‘‘Fidis, başarı için gerekli bütün kaynaklarını Koç Fiat Kredi'ye tahsis etmeyi garanti ediyor’’ dedi. Mongelli, Fidis'in ürünlerini Türk pazarına adapte edeceklerini ve Türk pazarı için farklı ürünler sunacaklarını söyledi.

Raspino: Liderliği yeniden almalıyız

TOFAŞ Oto Ticaret Murahhas Azası Ferruccio Raspino, bu yıl otomobil pazarının 400 bin ve üzerinde olacağını tahmin ettiklerini belirterek, her geçen gün yeni müşterilerin doğduğunu söyledi. Raspino, pazardaki güçlü konumlarını korumanın yeterli olmadığını vurgulayarak, ‘‘Liderliğimizi yeniden almalıyız. Bu şirket Tofaş'ın yeniden lider olmasına yardımcı olacak’’ dedi. Raspino, böyle bir şirketin finansal desteğinin kendilerine büyük katkı sağlayacağını ve her talebi karşılayabileceklerini söyledi.

Tofaş, ikinci elde her markayı satacak

TOFAŞ Oto Ticaret Murahhas Azası Ferruccio Raspino ikinci el piyasasının Türkiye'de hızla büyüdüğünü belirtti. Raspino, ikinci el projesiye ilgili şu bilgileri verdi: ‘‘Türkiye'de yaklaşık 700 bin araçlık ikinci el piyasası var. Biz kendi markalarımız dışında başka marka otomobilleri de alıp; tamir edeceğiz, gerekli bakımlarını yapacağız ve garanti belgesiyle bayilerimizde satışa sunacağız. Bu iş çok kolay değil. Henüz proje aşamasında. Üzerinde çalışıyoruz. Bayilerimizi buna hazırlamak da önemli.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle