GeriEkonomi TOBB: "Yıldırım, maksadını aşan açıklamalar yapmıştır"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOBB: "Yıldırım, maksadını aşan açıklamalar yapmıştır"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Basın Sözcüsü ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Atıl Akkan, "İTO Başkanı Mehmet Yıldırım, maksadını aşan açıklamalar yapmıştır. Yanlıştır" dedi.

Akkan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Mehmet Yıldırım'ın Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) ekonomiye el atması yolundaki ifadelerini değerlendirirken, sağduyulu hiç kimsenin ve hiçbir işadamının ara rejim istemeyeceğini ifade etti.

Demokratik sistemde bugün yaşanan bazı sıkıntıların kaynağının geçmişte yaşanan ara rejimler olduğunu öne süren Akkan, şöyle konuştu:

"Hiçbir işadamı ve sağduyu sahibi hiç kimse ara rejim istemez. Biz bugün hala ne çekiyorsak, ara rejim ve ara rejim dönemlerinde yürürlüğe konulmuş yasalardan çekiyoruz. AB'ye girmenin eşiğinde bir Türkiye'nin yeniden bir ara rejime tahammülü yoktur. Öte yandan Milli Güvenlik Kurulu'nda siviller de bulunuyor. Sayın Yıldırım'ın istediği şeyin muhatabı Silahlı Kuvvetler'dir, Milli Güvenlik Kurulu değil. Söyledikleri gibi gösterdiği adres de yanlıştır."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle