GeriEkonomi TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  50
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak
refid:27818175 ilişkili resim dosyası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğu, Ermenek'te meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine yardımda bulunacaklarını belirterek, "TOBB Yönetim Kurulu olarak ailelere birer ev alma kararı aldık" dedi. Evlerin madencinin hangi yakını üzerine yapılacağına TOBB'da kurulacak bir komisyon karar verecek. Evlerin 17'si Ermenek 1'i Zonguldak'ta alınacak.

Hisarcıklıoğlu, AA muhabirine yapılan açıklamada, TOBB olarak, sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirterek, "12 yılda, doğal afetler ile eğitim, gıda ve kültür konularındaki yardım ve yatırımlarımız 500 milyon liraya ulaştı. Halen de 81 ilde 81 Anadolu, Fen, İmam-Hatip ve meslek lisesi yaptırıyoruz" dedi.

38 GÜN SONRA ULAŞILDI
Karaman Ermenek’teki facia madeninde 38 gün süren çalışmaların ardından işçilerin cansız bedenleri 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde çıkarıldı. 28 Ekim'de madeni su basması yüzünden mahsur kalan işçilerden maalesef hiçbiri canlı kurtulamadı. Has Şekerler Madencilik'in işlettiği madende yaşanan facianın ardından madenin işletmecisi Saffet Uyar da gözaltına alındı.

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak "OĞLUM YÜZME DE BİLMEZDİ, SUYUN İÇİNDE NE YAPTI"

Hisarcıklıoğlu, Soma'da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri için iş dünyasını seferber ettiklerini anımsatarak, şunları kaydetti: "Topladığımız 17 milyon lirayı da hükümetimize takdim etmiştik. Ermenek'te vuku bulan maden faciası için de benzer bir yardım planlıyoruz.

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak

Ermenek faciasında oğulları Tezcan Gökçe'yi kaybeden anne Ayşe Gökçe ve baba Recep Gökçe

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak AYŞE TEYZE'NİN EŞİ RECEP GÖKÇE YÜREKLERİ BURKTU

TOBB olarak yılbaşı dolayısıyla başkanlarımıza ve üyelerimize ajanda dışında herhangi bir hediye dağıtımı yapmayacağız. Bunun yerine Ermenek'te meydana gelen kaza nedeniyle mağdur olan ailelere yardımda bulunacağız. TOBB Yönetim Kurulu olarak ailelere birer ev alma kararı aldık. "Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da mağdurun ve mazlumun yanında olduklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, birçok ülkede yardımlarda bulunduklarını, kültürel değerleri muhafaza etmeye ve gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını söyledi.

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak

‘SOMA’DA SAĞLANAN HAKLAR TANINACAK’
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Soma'da hayatını kaybeden kardeşlerimize sağlanacak haklar neyse bu hakların tamamı Ermenek'te hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınlarına sağlanacak" dedi. Elvan, Ermenek Kültür Ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Ermenek’te meydana gelen maden ocağı kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine destek olmak için düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada"Hata yapanlar, eksikleri olanlar, 18 canı kaybetmemize neden olanlar mutlaka hesabını sonuna kadar verecekler. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kim suçlu ise bunun hesabını verecek" diye konuştu. Elvan, maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına yönelik bazı çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Soma'da hayatını kaybeden kardeşlerimize sağlanacak haklar neyse bu hakların tamamı Ermenek'te hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınlarına sağlanacak. Ermenek havzasında çalışan ancak şu an çalışmayan işçi kardeşlerimize 6 ay süreyle maaş ödeyeceğiz. Hiç bir kardeşimizi, hele hele şehit olan kardeşlerimizin yakınlarını yalnız bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak ERMENEK'TE CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILAN 8 İŞÇİNİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle