GeriEkonomi TOBB: Devletten gizlimiz olmaz, yasaya ne gerek var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOBB: Devletten gizlimiz olmaz, yasaya ne gerek var

TORBA Yasa olarak bilinen Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nda yapılan değişikliğe, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Ne gerek var” değerlendirmesi yaptı.

Torba yasa tasarısında, TOBB üyesi oda ve borsaların banka hesaplarının Sanayi ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerince incelenmesini mümkün kılacak düzenlemeye ilişkin olarak Hisarcıklıoğlu, “Devletten gizli bir şey olamayacağına göre yasal bir şeye ihtiyaç yoktu” dedi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde öğrencilere verdiği “girişimcilik ve liderlik” konulu konferansın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hisarcıklıoğlu, kabul edilen önergenin “Hükümetin TOBB’a karşı girişim” olarak değerlendirilmesini “doğru bulmadığını” söyledi. Hisarcıklıoğlu, bu konudaki soruyu şöyle yanıtladı: “Bu değerlendirme o kadar yanlış ki; devletten gizli bir şey olur mu! Devletten gizli bir şey var mı? Yok. Devletten gizli bir şey olamayacağına göre yasal bir şeye ihtiyaç yoktu ama her zaman, herkes istediği şekilde değerlendirme yapabiliyor. TOBB şeffaf bir kurumdur, Kamu kurumu niteliğinde oluşu, kamunun bütün organları istediği şekilde, istediği bilgiye ulaşabilir. Artı hiç kanun olmasa, devletten gizli bir şey olmaz zaten.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle