GeriEkonomi TOBB da İtalya'yı mektupla uyardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOBB da İtalya'yı mektupla uyardı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Miras, İtalya Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları Birliği Başkanı Danilo Longhi'ye bir mektup göndererek, İtalyan Parlamentosu'nun bugün yapacağı terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile ilgili özel gündemli toplantıyı protesto etti.

Odalar Birliği'nden yapılan açıklamaya göre Miras, Longhi'ye gönderdiği mektupta, terör örgütü PKK'nın gerçek yüzünü tekrar hatırlamak için Kasım ve Aralık 1998'de yayımlanan İtalyan gazetelerine tekrar bakmanın yeterli olacağını kaydetti.

Miras, son günlerde basında yer alan haberlerden İtalyan Parlamentosu'nun uluslararası düzeyde tescil edilmiş terörist başı için özel bir toplantı yapacağını ve sığınma talebini görüşeceğini üzüntü ile ögrendiğini belirterek, şu görüşlere yer verdi:

‘‘Terörist başının Türkiye'de yargılanması süreci devam etmektedir ve bağımsız Türk adaleti en doğru kararı verecektir. Bu konularda yapılacak baskıların Türkiye'ye herhangi bir etkisi olmayacağını da vurgulamak isterim. Bir teröristin siyasi amaçlı korunması kabul edilemez. Daha önce bu konuda Türkiye'ye karşı yapılan hatalara bir yenisinin daha eklenmemesini bekliyoruz. Bizler, müttefikimiz İtalya ile siyasi, ticari ve ekonomik ilişkilemizin giderek gelişme göstemesini bekliyor ve arzu ediyoruz. ’’
Yorumları Göster
Yorumları Gizle