GeriEkonomi TOBB, Afgan ve Pakistan iş adamlarını İstanbul'da buluşturacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOBB, Afgan ve Pakistan iş adamlarını İstanbul'da buluşturacak

İsrail ve Filistin iş dünyasını Ankara Forumu ile bir araya getiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB), bu kez de Afganistan ve Pakistan iş adamlarını “İstanbul Forumu” adı altında bir araya getireceği bildirildi.

TOBB'dan yapılan açıklamaya göre, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Afganistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ghulam Mohamad Yailagri ve Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Başkanı Tanvir Ahmad Sheikh, üç ülke iş dünyası arasında işbirliği ve diyaloğu tesis etmek üzere, Afganistan, Türkiye ve Pakistan arasında ekonomik işbirliği için “İstanbul Forumu”nu kurdu.

Forum, yine TOBB girişiminde, Filistin, Türkiye, İsrail iş dünyası çatı kuruluşları arasında oluşturulan “Ankara Forumu” örneği göz önünde bulundurularak kuruldu.

Forumun ilk toplantısında alınan kararlar hakkında bilgi vermek üzere, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Afganistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yailagri ve Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Başkanı Sheikh'in yarın, İstanbul TOBB Plaza'da bir basın toplantısı düzenleyeceği belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle