GeriEkonomi TOBB, 1,5 milyon üyesine ucuz kredi imkânı sağlayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOBB, 1,5 milyon üyesine ucuz kredi imkânı sağlayacak

TOBB, 1,5 milyon üyesine ucuz kredi imkânı sağlayacak
refid:23472909 ilişkili resim dosyası

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "1,5 milyon üyemizin düşük faizle finansmana erişmesi için çalışma başlattık" dedi.

Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa'da bir otelde düzenlenen "Oda ve Borsalar Müşterek Toplantısı'"da yaptığı konuşmada, şehirlerin vizyonunu ve ufkunu açabilecek hizmetleri vatandaşlara sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Oda ve borsaların mekanlarının hizmet kalitesinin sunumu açısından önemli olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Türkiye genelinde 131 oda ve borsanın verdiği üstün hizmetle "akredite oda" konumuna geldiğini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, şuanda 355 odanın da üyesine İngilizce hizmet verebilecek noktaya geldiğini dile getirdi.

Oda ve borsaların 410 milyon TL hibe desteğiyle proje hazırladığını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
"100 milyonluk sermaye ile 1 lira borçlanmadan 300 milyon liralık yatırımı ticari zekamızı kullanarak yaptık. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gümrük kapılarında modernize çalışması başlattı. Böylece gümrük kapılarında bekleme süresi yarı yarıya düştü. Eski gümrük kapılarımız kalsaydı bekleme süreleri çok daha fazla artacaktı. Bu artışın maliyeti yine milletimize olacaktı. Böylece yapılan çalışmalarla borsa üyelerinin cebine yılda 410 milyon TL para girdi. Verdiğiniz aidatlarla maliyetlerizi düşürüyoruz. Bize verdiğiniz aidatın belki 5 mislisi size geri dönüyor. Aynı zamanda imajımız değişiyor ve daha ileriye gidiyoruz."

Türkiye genelinde eğitime yaptıkları yatırımları sürdürdüklerini anımsatan Hisarcıklıoğlu, ülkenin her yerine okullar yaptıklarını ve TOBB Üniversitesinin de önemli başarılar elde ettiğine dikkati çekti.

TOBB'un hedeflerine değinen Hisarcıklıoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:
"1,5 milyon üyemizin düşük faizle finansmana erişmesi için çalışma başlattık. Çekteki güvenceyi sağladık. Alacak sigortasını devreye koyduk. Hukuk danışma sistemi kuruyoruz. Üyelerimiz telefonla da bilgi alabilecek. Bunun yanında KOBİ teşvikleri konusunda bütün üyelerimize danışma hattı kuracağız. Özellikle üyelerimizin güncel bilgilerine ilişkin yeni çalışma yapacağız. Her ile akademik danışman vereceğiz. Meclis üyelerimizi eğitecek akademimizi de başlatacağız. Yine mesleki eğitim merkezleri kuracağız. Projesi olan ancak sermayesi olmayan arkadaşları girişimcilik merkezinde buluşturacağız."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle