GeriEkonomi TMSF'ye McKinsey danışmanlık yapacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TMSF'ye McKinsey danışmanlık yapacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), danışmanlık kuruluşu McKinsey ile sözleşme imzaladı.

TMSF`den yapılan açıklamaya göre, Fon bünyesinde bulunan Tahsilat, İştirakler ve Gayrimenkuller Daireleri`nin reorganizasyonu ile etkinlik ve verimliliğin artırılmasına yönelik olarak danışmanlık hizmetinin alınması kararlaştırıldı.

Hedef ve strateji seçeneklerinin belirlenmesini içeren danışmanlık hizmeti projesi için Türkiye`de ofisi bulunan 6 uluslararası kuruluştan teklif istendi. Tekliflerini veren 3 kuruluştan McKinsey`nin teklifi içerik, ücret ve süre açısından Fon Yönetim Kurulu`nca uygun görülürken anılan danışmanlık kuruluşu ile bugün sözleşme imzalandı.

Fon`a devredilen bankaların tahsili gecikmiş alacakları ile iştirak ve gayrimenkulleri, Fon bünyesinde oluşturulan Tahsilat, İştirakler ve Gayrimenkuller Daireleri tarafından yönetiliyor.

Ancak şu ana kadar Fon`a intikal eden pek çok sayıda bireysel ve kurumsal tahsili gecikmiş alacak ile iştirak ve gayrimenkul bulunuyor.

Açıklamada, ``Bu varlıkların en rasyonel ve Fon`a en çok gelir sağlayıcı bir biçimde yönetilmesi, tasfiyesi, tahsili veya satışı gerekmektedir`` denildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle