GeriEkonomi TMSF'nin Nergis Grubu teftişi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TMSF'nin Nergis Grubu teftişi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Nergis Grubu ile yapılan protokolün işleyişi ile ilgili konuları görüşmek ve grubun çalışmalarını yerinde görmek amacıyla, beraberindeki heyetle Bursa'daki fabrika ve tesisleri ziyaret etti.

Başkan Ertürk, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, Nergis Grubu ile protokol imzalarken, sanayi şirketlerinin sahip olduğu yüksek üretim ve ihracat potansiyelinin yaratacağı fonlar ve üretime katkısı olmayan gayrimenkuller gibi varlıkların satışı ile borçların ödenmesini öngördüklerini kaydetti.

Ahmet Ertürk, “TMSF olarak protokol imzalamakla kalmıyor, protokolün gereklerinin yerine getirilip getirilmediğini, protokolün işleyişini de çok yakından takip ediyoruz. 8 bin 500 kişiye istihdam sağlayan, yıllık ihracatı 300 milyon doları bulan bu grupla yapılan protokolün işlerliğini koruması, TMSF'nin tahsilatını gerçekleştirme amacının yanında önemli bir sosyal boyutu da bulunuyor” dedi.

TMSF ile İnterbank'ın hakim ortağı Nergis Grubu arasında borçların yapılandırılmasına yönelik olarak 19 Ağustos 2004 tarihinde protokol imzalanmıştı.

1 milyar 678 milyon dolar borcu bulunan Nergis Grubu'nun, protokolün imzalanmasından bu yana TMSF'ye yaptığı ayni ve nakdi ödeme tutarının 170 milyon doları aştığı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle