GeriEkonomi TMSF'nin 27 milyon dolara sattığı araziye lüks otel yapılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TMSF'nin 27 milyon dolara sattığı araziye lüks otel yapılacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF), borçlarına karşılık Balkaner Grubu'ndan devraldığı ve bir süre önce 27 milyon dolara satışını gerçekleştirdiği Marmaris'teki denize sıfır konumdaki araziye 654 oda kapasiteli lüks bir otel yapılacağı bildirildi.


Marmaris'te Boynuzbükü mevkisinde bulunan 40 bin 770 metrekarelik araziyi ihaleyle satın alan Green Turizm Otelcilik şirketinden yapılan yazılı açıklamada, alınan arazide Türk turizmine seçkin bir konaklama tesisi kazandırılacağı belirtildi.

Projelendirilmesi devam eden turistik tesisle, Marmaris turizmine ciddi bir artı değer kazandırmanın hedeflendiği vurgulanan açıklamada, şu bilgiler verildi:

"Tesisimizin 2014 yılında hizmete girmesinin ardından, son yıllarda kazandırılan ve iyileştirmesi yapılan yüksek standartlı tesislerimizle Marmaris, kongre turizminde önemli bir ivme kazanacaktır. Mülkiyeti Green Turizm Otelcilik'e ait olan arsamız üzerinde, 654 oda, çeşitli spor sahaları, SPA, kongre ve çok amaçlı salonlar, kapalı amfi tiyatro, farklı kapasite ve özelliklerde yeme-içme üniteleri bulunan nitelikli turistik tesisimizi 2014 yılı mayıs ayı sonunda hizmete açmayı planlamaktayız."

İlk defa 14 Aralık 1996 yılında 60 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkartılan arsanın fiyatı, alıcı bulamadığı için 27 milyon dolara düşürülmüştü. Alıcı çıkmadığı için arazinin 12'nci ihalesinde TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Dairesi Başkanlığı tarafından teklif alma yöntemi uygulanmıştı. İhaleye katılan ve tek teklif veren şirket olan Green Turizm Otelcilik, araziyi geçen ay 27 milyon dolara satın almıştı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle