TKB 31.9 trilyon lira kar etti

Hürriyet Haber
08.11.2001 - 11:16 | Son Güncelleme:

Türkiye Kalkınma Bankası (TKB) Genel Müdürü Taci Bayhan, bankanın 9 aylık (Ocak-Eylül) dönemde 31,9 trilyonlira kar ettiğini açıklarken, amaçlarının dafa fazla kar olmadığını, reel sektörü destekleyecek yeni görevlere talip olduklarını söyledi.

TKB`nin reel sektöre nasıl destek verebileceği konusundaki sorularını yanıtlayan Bayhan, halen kredi verdikleri şirketlerle ilişkilerinde bir takım tasarruflarda bulunduklarını kaydederek, duruma göre yeniden yapılandırma ve erteleme işlemleri yaptıklarını kaydetti.

Ancak yeni bir düzenleme yapılması durumunda daha rahat işlem yapma olanağına kavuşacaklarını anlatan Bayhan, ``bir düzenleme olmasada çalıştığımız, ayakta kalacak firmalarla yapılandırma ve erteleme işlemlerini yapıyoruz`` diye konuştu.

Yılın 9 ayında TKB`nin 31,9 trilyon lira tutarında kar ettiğini anlatan Bayhan, ancak amaçlarının daha fazla kar etmek değil reel sektörü daha fazla desteklemek olduğunu kaydetti.
Reel sektörün desteklenmesi için yeni görevlere talip olduklarını ve bu konuda bankanın birikiminin özardı edilmemesini isteyen Bayhan, bu konuda umutlu olduklarını sözlerine ekledi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı