GeriEkonomi Timuray, en güçlü kadınlar listesinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Timuray, en güçlü kadınlar listesinde

Timuray, en güçlü kadınlar listesinde

DÜNYANIN önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone Grubu’nun Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, Fortune Dergisi’nin 2017 yılı için hazırladığı ‘En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi’nde 27’nci sırada yer aldı. Serpil Timuray, Ocak 2014 itibarıyle Londra merkezli Vodafone Grubu’nun dünya İcra Kurulu’nda görev yapıyor. Timuray, mevcut sorumluluğu kapsamında, grubun marka, ürün ve servis portföyü, cihaz portföyü, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri fonksiyonları ve bu fonksiyonlardaki yetenek gelişimine liderlik ediyor. Grubun, 51 ülkede 33 telekom operatörü ile anlaşmalı işbirlikleri de kendisine bağlı. Ayrıca Vodafone Grubu’nun strateji geliştirmesinden sorumlu olan Timuray, global inovasyon ve transformasyon programlarını yönetiyor.

Timuray, dünya çapında 800’den fazla telekom operatörünün temsil edildiği Londra merkezli GSMA’da Yönetim Kurulu üyeliği ve aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de sürdürüyor. Timuray ayrıca, Nisan 2015 itibarıyle, Paris merkezli Danone Grubu’nun dünya Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak yer alıyor.

Timuray, Vodafone Grubu’nda önceliklendirdiği segmentasyon stratejisiyle önemli başarılara imza attı. Bu strateji kapsamında, 10 ülkenin ardından bu ay İngiltere’de lansmanı yapılan Gençlik Segmenti ile, milyonlarca gence erişim ve fırsat eşitliği sağlanması hedefleniyor. Timuray’ın 2009’da Türkiye’de sosyal iş modeli olarak başlattığı ve ardından 7 ülkede yaygınlaştırdığı “Vodafone Çiftçi Kulübü” programı, örnek girişim olarak gösteriliyor. Kadınların mobil teknolojilere eşit erişimi sayesinde ekonomik ve sosyal hayata katılımını artırmaya yönelik Timuray’ın Türkiye’den başlattığı “Vodafone Önce Kadın” programı da, 10 ülkede lanse edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle