TİM-Kızılay kampanya başlattı Pakistan’a 7 milyon dolar yöneldi

Hürriyet Haber
19.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye Kızılay Derneği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Pakistan depremzedelerine yardım için bir kampanya başlattı. TİM Başkanı Oğuz Satıcı, geçtiğimiz dönemde tusunami felaketi ile ilgili kampanyayı 1 trilyon lira ile başlattıklarını, bu kampanyayı da 1 trilyon lira ile başlatacaklarını açıkladı.

‘Onlar Hep Yanımızdaydı. Şimdi Sıra Bizde’ isimli yardım kampanyasına GSM operatörlerinden Turkcell, Avea ve Telsim ile Doğan, Star, Çukurova, Doğuş ve Ciner medya grupları da destek veriyor.

ORTAK BAĞIŞ HESABI:

Kampanyaya katılmak için tüm bankalardan 2868 ortak bağış hesabı, tüm GSM operatörlerinden 2868 kısa mesaj numarası (1 mesaj 5 YTL) veya www.kizilay.org.tr adresinden online bağış seçenekleri tercih edilebilecek. Kampanyanın tanıtıldığı basın toplantısında konuşan TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Asya’daki tusunami felaketi ile ilgili ‘Asya Ağlıyor’ kampanyasında işbirliği yapan TİM ve Kızılay’ın yeni bir kampanyaya daha imza attığını söyledi. Satıcı, ‘TİM bugüne değin ürün ve hizmet ihraç ettiği, ürün ve hizmet ithal ettiği Pakistan’a bu kez Türk Kızılayı ve tüm destek verenlerle merhamet ve şevkat ihraç edecek, minnet ve teşekkür ithal edecek. Büyük ve yardımsever Türk milletini Pakistan’da acı çeken kardeşlerimize el uzatmaya çağırıyoruz’ dedi. Satıcı, geçtiğimiz dönemde tusunami felaketi ile ilgili kampanyayı 1 trilyon lira ile başlattıklarını, bu kampanyayı da 1 trilyon lira ile başlatacaklarını söyledi. Satıcı, bu kampanyada nakdi yardım yanında kışlık giysi, ayakkabı, çocuk maması, temel gıda maddelerini de Kızılay vasıtasıyla toplamayı öngördüklerini belirtti.

KIZILAY’IN YARDIMI 7 MİLYON DOLARI AŞTI:

Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali de, Pakistan’a yardım eli uzatan ilk kuruluşlardan biri olduklarını söyledi. Bölgeye üç uçakla seyyar hastane ve ek personel takviyesi yaptıklarını ve 200 yataklı seyyar hastanenin orada hizmet verdiğini belirten Küçükali, dün çadır ve battaniyeden oluşan bir uçak gönderildiğini, bugün de 100 tonluk yardım uçağı ile Perşembe ve Cuma günü de 2 kargo uçağı olmak üzere toplam 4 uçağın gideceğini bildirdi. Küçükali, ‘Türk insanını Pakistan’daki kardeşlerimize yardım etmeye çağırıyoruz’ dedi. Soruları da yanıtlayan Küçükali, şu ana kadar gönderdikleri yardım tutarının 7 milyon doları aşkın olduğunu belirtti.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı