GeriEkonomi THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı kimdir?

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı kimdir?

Türk Hava Yolları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı, eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra, İngiltere Leeds Üniversitesi'nde araştırmacı olarak bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bazı şirketlerde görev alan İlker Aycı, DEİK Türk-Çin İş Konseyinin yönetiminde de yer almıştır. Peki İlker Aycı kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

THY resmi internet sitesi üzerinde yer alan bilgilere göre;

Mehmet İlker Aycı, 1971 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra 1995 yılında İngiltere'de Leeds Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde araştırmacı olarak bulunmuş, 1997 yılında ise Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programından mezun olmuştur.

İş hayatına 1994 yılında başlayan AYCI, Kurtsan İlaçları A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Universal Dış Ticaret A.Ş. şirketindeki çeşitli görevlerin ardından 2005 ve 2006 yılları arasında Başak Sigorta A.Ş. ve 2006 ve 2011 yılları arasında Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü, 2011 ve 2015 yılları arasında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı, 2013 ve 2015 yılları arasında Dünya Yatırım Ajansları Birliği Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerini yürütmüş,  2015 yılı Nisan ayı itibariyle ise Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı olarak seçilmiştir.

Aynı zamanda, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, DEİK Türk-Çin İş Konseyi, Vakıf Emeklilik A.Ş., VakıfBank Güneş Sigorta Spor Kulübü (2008 Avrupa Challenge Cup Şampiyonu) ve Türk Hava Yolları Spor Kulübü gibi kurumlarda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlık gibi görevler de üstlenmiş olan AYCI, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle