THY, şehit Emniyet Müdürü anısına 101 Ali Gaffar’ı ağırladı

İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA)
24.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Diyarbakır’da şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla Diyarbakır’ın çeşitli bölgelerinde yaşayan “Ali Gaffar” isimli 101 çocuk Türk Hava Yolları’nın (THY) misafiri oldu.

Diyarbakır Valiliği ve Hendek Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik çerçevesinde dün THY’e ait bir uçakla Diyarbakır’dan İstanbul’a gelen Ali Gaffar adını taşıyan 101, çocuk THY Genel Müdürü Temel Kotil ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltının ardından Kotil, çocuklarla birlikte THY Teknik A.Ş Hangar’ını gezdi. Kotil, İstanbul’a gelen 101 çocuğa çeşitli hediyeler verdi.

Doğu-batı birleşmesi

Etkinlik ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, “Bugün 101 Ali Gaffar’ı misafir ettik. THY olarak yılda 30 milyon misafirimiz oluyor. Bugün de Diyarbakır’dan Ali Gaffar’la doğu-batı birleşmesi gerçekleşmiş oluyor” diye konuştu. Diyarbakır Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız da şunları söyledi: “İstanbul ziyaretinin ardından 101 tane Ali Gaffar’ı Hendek’e götürerek, dostluk köprüsü oluşturmak istiyoruz. Bu kardeşlik projesini kalıcı ve temelli yapmak istiyoruz. Diyarbakır halkı çocuklarına Ali Gaffar ismini koyarak şehit emniyet müdürüne vefalarını dile getirdiler.”

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de, “101 Ali Gaffar Türkiye’de barışın, kardeşliğin birliğimizin simgesi olacak. Bu Ali Gaffarlar inşallah bunun çimentosu olur” diye konuştu.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı