THY kış tarifesine geçiyor

Hürriyet Haber
25.10.2005 - 13:59 | Son Güncelleme:

Türk Hava Yolları (THY), 30 Ekim-25 Mart 2005 tarihleri arasında kış tarifesi uygulamasına geçiyor. THY, kış tarifesiyle yaz tarifesine göre bazı değişiklikler ve yeni hat açılışlar yaptı.

Buna göre, öncelikle, 19 Ekim’de açılan ve haftanın 2 günü karşılıklı uygulanacak olan Astana seferleri kış tarifesine yeni hat olarak eklendi. Astana’ya çarşamba ve cumartesi günleri düzenlenecek seferler kapsamında, İstanbul’dan saat 16.35’te kalkacak uçak Astana’ya saat 01.45’te varacak. Astana’dan perşembe ve pazar günleri saat 03,30’da kalkacak olan uçak da İstanbul’a saat 05:40’ta varacak.

İstanbul-Duşanbe seferlerinin de yeni kış tarifesinde başlaması için çalışmalar devam ediyor. Ayrıca, artan yolcu talebi doğrultusunda; İstanbul’dan Kiev’e haftada 5 gün uygulanan uçuşlar 7 güne çıkarıldı. Buna göre haftanın her günü İstanbul’dan saat 08.25’te kalkacak olan uçak saat 10.30’da Kiev’e varacak. Kiev’den her gün saat 11.30’da kalkacak olan uçak da saat 13.35’te İstanbul’da olacak.

İç hatlarda ise, perşembe günleri akşam seferlerinin eklenmesiyle haftada 8 frekansa çıkarılan Denizli seferlerine, salı günleri akşam seferleri de ilave edildi. 22 Ağustos’tan başlanarak sabah ve akşam saatlerinde git/gel seferler olarak günde 2 frekans düzeninde uygulanmaya başlanan Konya seferleri ise kış tarifesinde de aynen uygulanmaya devam edecek.

THY'DEN NEW YORK VE ŞİKAGO'YA ÖZEL ÜCRET

Türk Hava Yolları (THY), 4 Kasım-31 Aralık 2005 tarihleri arasında Türkiye'den New York ve Şikago'ya seyahat edecek yolculara özel ücret uygulayacak.

THY'den yapılan yazılı açıklamada, 4 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'dan New York'a uçacak yolculara gidiş-dönüş 399 euro, aynı kentlerden Şikago'ya uçaklara da 419 euro seviyelerinde özel ücretler uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada, Türkiye'deki diğer uçuş noktalarından bu ücretlere 80 euro ilave edileceği kaydedildi
(İSTANBUL/ANKA/AA)

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı