GeriEkonomi THY İsrail'e ve İsrail'den en çok yolcu taşıyan havayolu oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

THY İsrail'e ve İsrail'den en çok yolcu taşıyan havayolu oldu

THY İsrail'e ve İsrail'den en çok yolcu taşıyan havayolu oldu
refid:27928107 ilişkili resim dosyası

Türk Hava Yolları 2014 yılı sonunda İsrail’de en çok hava trafiği olan havayolu oldu. 2013 yılında da firma aynı unvana sahip olmuştu. İsrail yasalarının içerdiği güvenlik maddeleri dolayısıyla İsrailli havayolu şirketleri Türkiye'ye uçuş gerçekleştiremiyor.

İsrail’in açıkladığı resmi verilere göre geçen yıl İsrail’de 690 bin yolculuk hava trafiğine sahip olan THY bu trafiğini 2013 yılına göre yüzde 19 artırdı. THY 2013 yılında İsrail’de 582 bin yolculuk hava trafiğine sahipti. THY’den sonra yabancı havayolları arasında İsrail’e ve İsrail’den uçuşlarda 385 bin yolcu sayısına ulaşan Lufthansa ikinci havayolu oldu. Öte yandan geçen yıl İsrail’in en büyük havalimanı olan Ben-Gurion Havalimanı’na 14.6 milyon yolcu giriş çıkış yaptı. Bu rakam 2013 yılına göre yüzde 6 artış gösterdi. İsrail yasalarının içerdiği güvenlik maddeleri dolayısıyla İsrailli havayolu şirketleri Türkiye'ye uçuş gerçekleştiremiyor.

THY İsraile ve İsrailden en çok yolcu taşıyan havayolu oldu İSRAİLLİ SENDİKALAR BOYKOTU KALDIRDI ON BİNLER TÜRKİYE'YE GELECEK


Yorumları Göster
Yorumları Gizle