GeriEkonomi THY dünya sıralamasında beşinci
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

THY dünya sıralamasında beşinci

THY dünya sıralamasında beşinci
refid:26822956 ilişkili resim dosyası

Skytrax tarafından her yıl dünya genelinde yapılan en iyi havayolu sıralamasında Türk Hava Yolları ilk 10 havayolu arasına bu yıl da girmeyi başardı. 18 milyon havayolu kullanıcısı tarafından yapılan "World Airline Awards 2014" değerlendirmesinde geçen yıl 6.sırada bulunan Cathay Pacific Havayolu birinciliği alırken, 2013'teki sıralamada 9. sırada yer alan THY, dört basamak yükselerek 5. sıraya yerleşti.

"World Airline Awards 2014" sıralamasında Katar Havayolları geçen yıl olduğu gibi 2. oldu. Singapur Havayolları 3., Birleşik Arap Emirlikleri ise 4.sırada yer aldı. Dünyanın en iyisi sıralamasında Alman Lufthansa ancak 10.sırada yer buldu.

AVRUPA'NIN EN İYİSİ

Türk Hava Yolları Avrupa'nın en iyisinin belirlendiği "Best Airlines in Europe" sıralamasında ilk sırada yer aldı. THY'nı Avrupa sıralamasında Lufthansa, Swiss, British Airways ve Austrian takip etti.

"First Class" sıralamasında Singapur Havayolları'nın ilk sırada yer aldığı sıralamada, Japon ANA All Nippon Airways 2., Birleşik Arap Emirlikleri ise 3.oldu.
"Business Class" sıralamasında ise ilk üç sırayı Katar Havayolları, Cathay Pacific ve Singapur Havayolları aldı. "Economy Class"da ise THY, Güney Kore'den Asiana Airlines ve Garuda Indonesia'nın ardından üçüncü oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle