GeriEkonomi Tesettürlü turizmde 35 milyarlık kapışma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tesettürlü turizmde 35 milyarlık kapışma

Eski Milli Selamet Partili bakanlardan Hasan Aksay'ın oğlu Slim Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aksay, ‘tesettürlü’ müşteri götürdüğü Bodrum Kargı Koyu'ndaki Javelin Otel'e milyarlarca lira tutan borcunu ödemedi. ‘Tesettürlü’ otel Javelin'in sahipleri, kendilerine müşteri getiren Slim Turizm'in çekleri karşılıksız çıkınca Konya Savcılığı'na başvurup 35 milyar 700 milyon lira tutarındaki alacaklarının ödenmediğini bildirdi.

Bodrum'da İskandil Otel'in sahibi Ganioğlu A.Ş., bu yıl işletmesini üstlendiği Javelin Otel'e müşteri getirmesi için Slim Turizm'le 4 yıllık sözleşme imzaladı. Otelin plajı ve havuzunda Slim'in istediği gibi haremlik- selamlık yapıldı. Sezon boyunca Almanya, Fransa, Hollanda başta olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen başörtülü ve çarşaflı gurbetçiler, Javelin Otel'de tatil yaptı.

TÖVBE ETTİM

Buna karşılık Slim Turizm'in verdiği ve Mehmet Aksay'ın imzası bulunan temmuz ve ağustos vadeli toplam 35 milyar 700 milyon liralık iki çek ödenmedi. Ganioğlu A.Ş. yetkililerinin verdiği bilgiye göre avukatlar parayı tahsil için Slim Turizm'in Ankara'da verdiği iki adresten birinde bir bisküvi firması bürosu ile karşılaştı. Diğer adreste ise Slim Holding çıktı. Holding yetkilileri, tur şirketiyle ilgilerinin olmadığını söyledi. RP çevrelerinde örgütlenen 990 ortaklı Slim Holding'te, Mehmet Aksay'ın büyük hisseye sahip olduğu belirtildi.

Ganioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Ganioğlu, Slim Turizm üzerine kayıtlı mal bulunamadığı için haciz işlemi yapamadıklarını söyledi. Holding bünyesindeki şirketler aracılığıyla RP'li belediyelerden daha çok altyapı ve inşaat ihalesi alan Mehmet Aksay'ın, Antalya'da geçen yıl bir otelin de parasını ödemediğini öğrendiğini söyleyen Ganioğlu, ‘‘Bir daha bu kişilerle çalışmaya tövbe ettim. Bu müslümanlık değil’’ dedi. Ganioğlu, otelin önümüzdeki sezon İngiliz müşterilere açılacağını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle