GeriEkonomi Terör alarmı Heathrow’da free shop’ları da vurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terör alarmı Heathrow’da free shop’ları da vurdu

Terör alarmı Heathrow’da free shop’ları da vurdu
refid:4913033 ilişkili resim dosyası

Terörü önlemeye yönelik olağanüstü güvenlik önlemlerinin sürdüğü Heathrow Havalimanı’nda yolcuların güvenlik aramaları için girdiği sıralar uzadıkça, Duty Free satışları düşüyor. Bu da sıkılaştırılan önlemlerin elektronik eşya, parfüm ve içkilerin el bagajları içinde uçağa sokulamamasından kaynaklanıyor.

British Airports Authority (BAA), yolcuların güvenlik aramasından geçtikten sonra alışveriş yapabileceğini belirtse de, özellikle Amerika’ya yapılan uçuşlarda yolcuların uçağa içecek getirmesine izin verilmiyor. Yetkililer uzayan sıralar yüzünden yolcuların alışveriş konusunda gönülsüz olduğunu belirtiyor.

KOZMETİKLERE BAKAN YOK:

Salı sabahından beri güneş kremi, güzellik ve bakım ürünlerinin yer aldığı tezgahlara dokunulmadığını söyleyen Heathrow’daki gümrüksüz mağazalardaki satış temsilcileri, "Satışlarda genele oranla büyük düşüş var. Buraya sadece yiyecek ve içecek birşeyler almak isteyenler uğruyor. Satışları da yalnızca bu ürünler iteliyor" diyo konuştular. Yolcuların kendi valizlerini kilitlemelerine izin verilmemesinden dolayı kilit satışlarında da büyük düşüş yaşandığına dikkat çeken yetkililer, "Kilitleri geri verdikleri için havaalanında bugüne kadar yapmadığımız kadar para iadesi yapmak zorunda kaldık. Ancak, bu açığı zarflarla kapatmaya çalışıyoruz. Yolcular yanlarında taşıyamadıkları malzemeleri evlerine gönderebilmek için bol bol zarf satın alıyor" dediler.

ÇANTA SATIŞI PATLADI:

Yolcuların uçağa götürebilecek sınırlı sayıda eşyayı şeffaf torbalarda taşımaktan da rahatsız olduğunu söyleyen yetkililer, "Özellikle kadınlar, özel eşyalarını şeffaf çantalarda sergilemek istemiyor" dedi. BAA’in yolculara dağıttığı 100 bin çantanın yanısıra polilen malzemeden üretilen çantalara olan ilgide de artış gözlendi. Üreticiler bu hafta stoklar yetmeyince havalimanına iki ton daha çanta gönderdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle