GeriEkonomi TEMSA’ya Ar-Ge ödülü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEMSA’ya Ar-Ge ödülü

TEMSA’ya Ar-Ge ödülü

Sabancı Holding iştiraklerinden TEMSA, 6.Özel Sektör AR-GE ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde, otomotiv kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın organizasyonunda düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi, “Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma” temasıyla Ankara Congresium'da gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Ar-Ge ve inovasyon devleri yeni teknolojilerini de yarıştırdı. 328 Ar-Ge merkezinin 6 ana kategoride yarıştığı etkinlikte, otomotiv sektörü kategorisinde birincilik ödülünün sahibi TEMSA oldu. Ödülü TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den aldı.

Şirket, geçtiğimiz günlerde de İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında verilen İnovaLİG Ödülleri’nde, “İnovasyon Döngüsü” kategorisinde birinci seçilmiş, konuya ilişkin ödülü TEMSA adına Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştı.

TEMSA’ya Ar-Ge ödülü


SORUMLULUĞUMUZ ARTIYOR

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “TEMSA olarak gururu ve mutluluğu çok yoğun yaşadığımız bir dönem. TEMSA’nın aldığı her ödül bize yeni başarılara koşmak için çok daha büyük bir enerji yüklerken, bu ödüllerle birlikte sorumluluğumuz da artıyor. Ülkemizin geleceği için çalışmanın heyecanı içindeyiz. Sabancı Holding’in verdiği desteklerle TEMSA başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Her yıl ciromuzun yüzde 4’ünü TEMSA Ar-Ge merkezimize aktarıyoruz. Ar-Ge merkezimizde 200 personelimiz çalışıyor. Mühendislerimiz ülkemizin geleceğine katma değer sağlayacak ürünler geliştirmek için gece gündüz demeden çalışıyor. Bu çalışmanın sonuçlarını yurt içinde layık görüldüğümüz ödüllerle alırken, yılda gerçekleştirdiğimiz 190 milyon dolarlık ihracatla da ülkemiz ekonomisine destek veriyoruz. Bu, TEMSA Ar-Ge Merkezi’nin aldığı ilk ödül de değil” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle