GeriEkonomi TEMSA büyüme hedefini yüksek tutuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEMSA büyüme hedefini yüksek tutuyor

Sabancı Holding'e bağlı Adana'da kurulu TEMSA Global Otomotiv Kamyon İş Birimi Genel Müdürü Yusuf Soner, bu yılın 8 ayında otomotiv pazarının yüzde 5, kendilerinin ise yüzde 22 oranında büyüdüklerini, bu süreci belirsizliklere rağmen sürdürmek istediklerini söyledi.

Soner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TEMSA olarak her geçen yıl büyüdüklerini ve 40 ülkeye ihracat yapar duruma geldiklerini belirtti. Sektörde geleceğin ne olacağını hiç kimsenin kestiremeyeceğini ifade eden Soner, “Ancak, firma olarak 5 senedir pazardan daha hızlı büyüyoruz” dedi.

Otomotiv pazarının yılın 8 aylık döneminde yüzde 5 büyüdüğünü anlatan Soner, “Biz ise yüzde 22 büyüdük. Genel pazardan 4,5 kat daha hızlı büyüdük. Satışlarımız geçen yılın üzerinde gidiyor. Toplamda geçen yıl 4 araç sattıysak bu sene 5 satıyoruz” diye konuştu.

Soner, yıl sonu büyüme hedeflerinin de pazarın üzerinde olacağını ifade ederek, “Otomotiv pazarı yılbaşından bu yana küçülmedi. Bu nedenle gelecekte daralacağından emin değilim. Kötümser olmak çok kolaydır. Ama, kötümser ola ola bir yere gider mi Türkiye?” dedi.

“HEP İYİYİ DÜŞÜNMEK LAZIM”

Önümüzdeki dönemde de süreci kestiremedikleri için “pazar ne olursa olsun pazardan hızlı büyümeyi hedeflediklerini” anlatan Soner, şunları kaydetti:
“Bizim önümüze koyduğumuz hedefimiz bu. Çünkü yarının gerçekleşmeleri bugünün beklentileridir. Bugün bizlerin beklentileri neyse yarınki pazar da o olacaktır. Bu beklentileri şekillendiren de bizleriz. Daha güzel bir Türkiye için herkesin hep iyiyi düşünmesi ve iyi yönde adım atması lazım. Mutlaka önümüzde sıkıntılar olacaktır, mutlaka dünyadaki gelişmelerden Türkiye de etkilenecektir. Ama, Türkiye sonuç olarak iyiye giden bir ülke konumundadır ve gelecekte daha da iyi olacaktır.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle