Telsim ihalesi 13 Aralık'ta

Hürriyet Haber
20.10.2005 - 15:54 | Son Güncelleme:

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Trabzon Çimento Fabrikası ihalesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Telsim'de de çimentolardaki gibi başarılı bir satış yapacaklarına inandıklarını vurguladı.

Telsim ihalesinde ön yeterlilik için başvuran 15 yerli ve yabancı kuruluşlar arasında çok sayıda dünya devi de bulunuyor. Dubai ve Kuveytli şirketlerin Telsim'e ilgisinin ise büyük olduğu gözleniyor.

İngiltere'den Vodafone, Rusya'dan Sistema Telekomünikasyon, Fransa'dan Piramit Mobil, Norveç'ten Telenor, Dubai'den Uluslararası Yatırım ve Telekomünikasyon, yine Dubai'den Etisalat ve Ekşioğlu-Alguraır Investment LLC'ye bağlı Comtel, ABD'den Turcal İletişim Hizmetleri, Kuveyt'ten MTC, yine Kuveyt'ten Güney Telekomünikasyon Hizmetleri, Almanya'dan Endeks Telekom ve Mısır'dan Orascom Akdeniz İletişim Hizmetleri ön yeterlilik için başvuran yabancı kuruluşları oluşturuyor.

Ön yeterlilik için başvuran yerli kuruluşlar ise Sabancı Holding'e bağlı Satelko İletişim Hizmetleri, Doğan Holding'e bağlı D Telekomünikasyon Yatırımları ve Koç Holding'e bağlı Koç Bilgi Grubu İletişim ve Teknoloji oldu. (AA)

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı