GeriEkonomi Telekom'dan savunma: Borçlu her telefon kesilir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telekom'dan savunma: Borçlu her telefon kesilir


Hazine Müsteşarlığı'na ait bazı telefonların, Türk Telekom (TT) tarafından kesildiği haberlerine, TT yetkilileri, ‘‘Ödenmeyen fatura varsa kesilir’’ açıklamasını getirdiler.

Yetkililer, ‘‘Faturası ödenmeyen telefonlar varsa, önce uyarılır, sonra da kesilir. Faturası ödenmediği için kesilen telefonlar, Cumhurbaşkanlığı'na, Başbakanlığa, hatta Ulaştırma Bakanlığı'na ait olabileceği gibi, Hazine Müsteşarlığı'na da ait olabilir’’ dediler.

Telefon kesmede, hiçbir şekilde bir kastın söz konusu olamayacağını belirten TT yetkilileri, kısa süre önce telefon faturasını ödemediği için, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün telefonlarının kesildiği ve bunun basına yansıdığı örneğini verdiler. Yetkililer, geçen yıl da, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa ait bazı telefonların faturası ödenmediği için kesildiğini anımsattılar.

Yetkililer, TT'nin Türk Ticaret Kanununa tabi özel şirket hüviyetinde bir anonim şirket olduğunu anımsatarak, şunları söylediler:

‘‘Yasa ve yönetmelikler, muhatap kim olursa olsun otomatikman uygulanır. Nasıl ki, cep telefonu faturasını ödemezseniz ya da ödemeyi unutursanız bir süre sonra telefonunuz kesilir. Telekom'da da aynı şey geçerlidir. Geçmişte, Ulaştırma Bakanlığı'na ait, hatta TT bünyesindeki telefonların faturalarının bir şekilde ödemelerinin unutulduğu ve ödemesinin geciktiği olmuştur. Bu telefonlar bir süre sonra kesilmiştir.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle