GeriEkonomi Telekom'dan 1.1 katrilyon kár
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telekom'dan 1.1 katrilyon kár

Yıllardır özelleştirme kapsamında bulunan ancak yasal engeller ve uluslararası koşullar nedeniyle satılamayan Türk Telekom A.Ş.'nin net kárı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 4 artışla 1.141 katrilyon lira olarak gerçekleşti.

Reuters'ın Telekom yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Hazine'nin çağrısıyla dün yapılan olağan genel kurul toplantısında şirketin 2002 yılı bilançosu ile kár/zarar hesapları görüşülerek onaylandı ve 2002 yılı net kárı 1.141 katrilyon lira olarak açıklandı. Şirketin 2001’deki net kárının 1.096 katrilyon lira olduğu belirtildi. Telekom'un 2002 yılı brüt kárı ise yüzde 8 artışla 2001 yılındaki 1.651 katrilyon liradan 1.786 katrilyon liraya yükseldi.

YÖNETİM DEĞİŞMEDİ: AKP hükümetinin ikdidara gelmesinin ardından bürokraside yaptığı ilk değişiklikler kapsamında, 31 Aralık 2002'de Türk Telekom yönetiminin tamamını genel kurulda değişmişti. Dünkü genel kurul toplantısında da değişmeyen Türk Telekom yönetim kurulu şöyle: Telekom Yönetim Kurulu üyeliklerine Erkan Akdemir (DPT Uzmanı, Telekomunikasyon Kurulu eski üyesi), Mehmet Ekinalan (Aycell eski genel müdürü), Feridun Bilgin (Hazine Müsteşarlığı Teşvik Uygulamada Şube Müdürü), Hamit Boztaş (emekli asker), Metin Arslan (Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi), Erdem Bascı (Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi), M. Doğan Kubat (AKP İl Başkan Yardımcısı), Cahit Paksoy (Vestelnet Genel Müdürü) ve Hüsamettin Kavi (İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı). Türk Telekom'un Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Erkan Akdemir, Genel Müdürlüğü'nü ise Mehmet Ekinalan yürütüyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle