GeriEkonomi Telekom, cebe, 0565 Ceptürk ile girecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telekom, cebe, 0565 Ceptürk ile girecek

Türk Telekom tarafından işletilecek olan Türkiye'nin dördüncü GSM şebekesinin adının ‘‘Ceptürk’’ olması ağırlık kazandı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu'na henüz resmi olarak sunulmayan Ceptürk önerisinin, şirket adı olarak benimsediği öğrenildi. Türk Telekom tarafından işletilecek GSM 1800 şebekesi 0565 arama koduyla hizmet verecek.

Türk Telekom'un GSM 1800 şebekesinin altyapı ve pazarlaması için açtığı ihale ise adeta kilitlendi. Hazine'nin, özelleştirme süreci tamamlanıncaya değin bitirilmesini istemediği ihaleye teklif veren firmaların kurdukları ortaklıklar da süreci yavaşlattı.

Türkiye'nin önde gelen dev holdinglerinin yarıştığı ihalede, Ericsson'un, MHP'ye yakınlığıyla bilinen Atlas Holding ile ortaklık kurması kafaları karıştırdı. Ericsson'un, Işık TV'nin de sahibi olan Yunus Doğan ile ortaklık kurmasıyla MHP Genel Merkezi'ni ‘‘arkasına almaya’’ çalıştığı öne sürülüyor. Bu iddiaları yersiz bulan Türk Telekom'un üst düzey bir yetkilisi, ihaleyi sonuçlandırmak için genel müdürlük bünyesinde geniş kadrolu bir komisyonun çalıştığını belirtti. MHP Genel Merkezi'nin ihaleye ‘‘damgasını vuracağı’’ iddiasına da tepki gösteren aynı yetkili, tekliflerle ilgili her ayrıntının dokümanlarda yer aldığını, ihalenin nesnel ölçütlerin ışığında sonuçlandırılacağını savundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle