GeriEkonomi Telefon santral hizmetlerinde yeni dönem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telefon santral hizmetlerinde yeni dönem

Telefon santral hizmetlerinde yeni dönem
refid:28067049 ilişkili resim dosyası

Son yıllarda Türkiye'de hızla gelişen 'bulut santral' hizmeti yeni bir sektör haline geldi. Fiziki santrallerin tahtına aday bulut santral hizmetleri düşük yatırım maliyeti, geniş sistem özellikleri, kullanım kolaylığı sayesinde hizmet alan şirketlerin, işletmelerin santral ihtiyaçlarında yeni bir dönem başladı.

Jettel Telekomünikasyon, bulut santral hizmetlerinde ülkemizde ilk defa yeni bir uygulamaya başlıyor. Jettel, 'Altyapı bizden, markanız ile satışa başlamak sizden' sloganı ile tüm girişimcilere sektörde yatırım yapmadan hizmet üretebilme fırsatı sunuyor.

Jettel Genel Müdürü Murat Uluca, bulut santral hizmetlerinin yanı sıra şirketin diğer hizmetleri ve hakkında şöyle devam etti: "Şirketimiz ‘telekonomik çözümler’ sloganı ile faaliyetlerine yaklaşık dört yıl önce başladı. Kuruluş öncesi iki yılı aşkın süren kapsamlı bir ekip çalışması sonucu müşterilerine verdiği tüm hizmet alt yapısını oluşturan yazılımların üreticisi ve sahibi oldu. Faaliyetlerine BTK’dan (Bilgi Teknolojileri Kurumu) aldığı STH (Sabit Telefon Hizmeti) lisansı ile yeni bir boyut kazandırarak voip, bulut santral, çağrı merkezleri altyapısı, IVR sistemler, toplu sms, sesli mesaj, sesli anket, web siteleri üzerinden ücretsiz iletişim hizmeti webphone ve videophone gibi pek çok hizmetlerimiz ile hizmet veriyoruz."

Yenilenmeyi bekleyen milyonlarca santral var
Türkiye genelinde yüzbinlerce işletmlenin bulunduğuna işaret eden Uluca "Yeni kurulan veya faaliyet içerisindeki her işletmenin olmazsa olmazı, iletişimi sağlayan telefon santral hizmetlerinin işlevselliği ticari faaliyetlerde çok önemli bir gereksinimdir. Günümüzün bilinen klasik santrallerde gelen çağrıları şirket içi dahili numaralara aktarmanın çok ötesinde imkan sağlayan bulut santraller, makine ve donanım yatırımını ortadan kaldırıyor. Bulut santral hizmetinde ofisinizin nerede olduğunun bir önemi olmadığı gibi şirketinizin tüm iletişim faaliyetleri kontrol ve kayıt altına alınıyor. Şirketiniz veya ofisiniz siz dünyanın neresinde olursanız olun cebinizde, tabletinizde, bilgisayarınızda yerini alıyor. Personelinizin günlük aktivitelerini ve performansını da bu sistem üzerinden takip edebiliyorsunuz. Şirketimiz, gerekli tüm altyapı çalışmalarını tamamlayarak bulut santral hizmetini girişimcilere açmaya karar verdi. Bir süredir bayilerimizin hizmetine açtığımız bulut santral sisteminden diğer girişimcilerde faydalanabilecekler. Sektörde faaliyet göstermek isteyen girişimciler sıfır yatırım maliyeti ile müşteri ve bayi portföyü oluşturabilme imkanına kavuşabilecekler. Bu faaliyetleri kendi marka ve şirketleri adına yapabilecekler" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle