Tekstilde anlaşma sağlandı

Hürriyet Haber
08.10.2007 - 13:26 | Son Güncelleme:

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenler Sendikası ile DİSK’e bağlı Tekstil İşçileri Sendikası arasında yaklaşık 6 aydır süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Taraflar arasında imzalanan ve Nisan 2007'den geçerli olacak toplu iş sözleşmesi ile işçilere seyyanen bir kereye mahsus olarak altı aylık dönem için brüt 200 YTL ödenecek. İzleyen ilk üç aylık dönemde brüt ücretler yüzde 4, ikinci üç ayda yüzde 5 artırılacak.

Nisan 2008 başından itibaren ise brüt ücretlere her altı ayda bir yüzde 4 zam yapılacak.

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenler Sendikasından yapılan açıklamada, üyelerinden Coast Türkiye İplik Sanayi A.Ş.’de devem eden grevin sona erdirilerek iş başı yapıldığı bildirildi. Açıklamada, “Tekstil ve konfeksiyon sektörünün gerek global ekonominin gerekse Türk ekonomisinin içinde bulunduğu güç koşullara rağmen, üzerine düşen sorumluluk ve fedakârlıktan kaçınmaksızın işçi sendikasının taleplerini de göz önünde bulundurarak toplu iş sözleşmesini imzalamış olmaktan büyük mutluluk duymaktadır” denildi.

Türk tekstil sektörü için ekonomik güçlükler nedeniyle rekabet şartlarının fevkalade ağırlaştığı bir dönemde, kendileri için yapılan fedakârlığın bilinci içinde olduklarına dikkat çekilen açıklamada, “İşçilerimizin de üzerlerine düşen görevleri eksiksiz olarak yerine getireceklerine, üretim ve verimlilikte gösterecekleri artış ile işyeri varlığının sürekliliğine katkıda bulunacaklarına inanıyoruz” ifadesi yer aldı.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı