GeriEkonomi Tekstil sektörü hükümetten destek bekliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tekstil sektörü hükümetten destek bekliyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, İspanya, İtalya, Romanya ve Portekiz gibi AB ülkelerinin yaşanan küresel krizde tekstil sektörünün direniş gösterebilmesi için ardı ardına önlemler aldığını, Türk tekstil sektörünün de hükümetten destek beklediğini kaydetti.

İTHİB Başkanı İsmail Gülle yaptığı açıklamada, “milli sektör” olarak adlandırılan tekstil ve hazırgiyim sektörünün destek beklediğini vurgulayarak, “Tekstil işçisi gazete ilanlarıyla ilgilileri uyarıyor, o işçileri çalıştıran bizlerin ise durumunu konuşmaya gerek bile kalmadı” dedi.

Türkiye’de sektöre destek verilmemesiyle sektörün dünya çapındaki yerini, önlemini önceden alan sektörlere kaptıracağı uyarısında bulunan Gülle, adım atmayarak çok şey kaybedildiğini, tekstil sektörünün kaybedilmesi halinde ise bir daha geri getirmenin imkansız olduğuna dikkat çekti. “Hasta olan sektörü hala ayaktayken tedavi etmeliyiz, yatağa düştükten sonra yapılan tedavi ayağa kaldırmaya yetmez” diyen Gülle, İspanya, İtalya, Romanya ve Portekiz gibi AB ülkelerinin yaşanan küresel krizde tekstil sektörünün direniş gösterebilmesi için ardı ardına önlemler aldığına dikkat çekti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle