GeriEkonomi Teknolojik doğal park ekleyecek eğlence 30 bin metrekareye çıkacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknolojik doğal park ekleyecek eğlence 30 bin metrekareye çıkacak

Teknolojik doğal park ekleyecek eğlence 30 bin metrekareye çıkacak
refid:16683349 ilişkili resim dosyası

Dev akvaryum Turkazoo, Buz Müzesi gibi 7 eğlence birimini bulunan Forum İstanbul, doğa ve teknolojiyi biraraya getiren ‘Jurassic Park’ tadında açık ve kapalı alanları olan yeni bir eğlence parkı projesini hayata geçiriyor.

Son projeyle ‘eğlence, eğitim ve aile konsepti’ne ayrılan toplam alanın 30 bin metrekareye ulaşacağını belirten Forum İstanbul’un Genel Müdürü Joao Xavier, ‘eğlence’yle rakiplerinden farklılaştıklarını vurguladı. Xavier şunları söyledi: “Merkezin yatırımcısı Türk ama şu anda isminin açıklanmasını istemiyor. Alışveriş merkezindeki ‘çok amaçlı salonumuzu’ bu konsepte ayırdık. 8 bin metrekare olacak. Aile, eğlence ve eğitim merkezi niteliği bulunacak. ABD’deki Universal Stüdyoları’nda bulunduğunu benzeri var.”
Forum İstanbul’un açılışından itibaren 20 milyon ziyaretçiye ulaştığına ve sadece 1 milyonunun Turkuazoo ziyaretçilerinden oluştuğuna dikkat çeken Xavier, “Forum İstanbul eğlence birimlerindeki farklılığı ile sadece İstanbul’dan değil, yakın coğrafyalardan da ziyaretçi çekecek” dedi.
Çehreyi değiştirdi
Xavier, İstanbul’un gelişen 5 bölgesinden biri olan Bayrampaşa’nın yaptıkları yatırımla önemli değişim gösterdiğini söyledi. Xavier, “Biz 700 milyon Euro’luk yatırım yaptık. Yanımızdaki Yorum İstanbul’da 600 konut bulunacak, ofis alanları yapılıyor. Komşumuz Ora Alışveriş ve Eğlence Merkezi bu yıl devreye girecek. Bayrampaşa Cezaevi’nin Balkan Kültür Merkezi olarak yenilenmesi gündemde. Sebze halinin de taşınıp konut yapılması planları konuşuluyor” dedi. 2010’u kiralamada yüzde 97 dolulukla kapattıklarını hatırlatan Xaiver şöyle devam etti: “Ciromuz 586 milyon TL ile hedefimizin yüzde 17 üzerine çıktı. Müşteri başına harcama miktarı da yüzde 20 arttı. Portekiz’de bir hafta geçirdim. İki saniyede bir ‘kriz’ sözünü duyuyorsun. Portekiz, İspanya, İrlanda gibi ülkelerde insanlar kriz nedeniyle hâlâ depresif ama Türkiye’de herşey olumlu. Yüzler gülüyor.”
Xavier, Bayram haftasının ve H&M’in açılışının gerçekleştiği kasım ayında yüzde 10 artış yaşadıklarını ve rekor kırdıklarını da söyledi.

Portekizli müdürün tek şansı Beşiktaş

PORTEKİZLİ Joao Xavier, Beşiktaş’ın ülkesinden 4 oyuncuyu transfer etmesini de memnuniyetle karşıladı. Dokuz yaşındaki oğlunun da Beşiktaş altyapısında oynadığını belirten Xavier, “E otomatik olarak Beşiktaşlı oldum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle