GeriEkonomi Teknolojide 90 milyar dolarlık şov
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknolojide 90 milyar dolarlık şov

DÜNYANIN en büyük bilgi teknolojisi organizasyonu olan CeBIT zincirine katılan Bilişim 2000 A CeBIT Event, yarın başlıyor. 10 Eylül'e kadar sürecek olan fuara, aralarında Yunanistan ve İsrail'in de bulunduğu çok sayıda ülke de katılıyor. Fuar, CeBIT adını alınca dünya bilişim basının da ilgi odağı haline geldi. Fuarı izlemek için 100'e yakın yabancı basın mensubu da İstanbul'a geldi. Tüyap'ın Beylikdüzü'nde bulunan 9 salonunda gerçekleşecek olan Bilişim 2000 A CeBIT Event, Avrasya bölgesinde yıllık hacmi 90 milyar dolara ulaşan bilgi teknolojileri pazarının buluşma noktası olacak. Fuarı 130 bine yakın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bilişim 2000 A CeBIT Event Bilgi ve İletişim Teknolojiler Fuarı'na ulaşım zor olmayacak. İETT, İstanbul'un merkezi yerlerinden fuar alanına tarifeli seferler düzenleyecek.

Pazar günü hariç hergün 11:00-20:00 saatleri, pazar günü ise 11:00-19:00 saatleri arasında gezilebilecek fuara giriş ücreti 4 milyon lira olacak. Öğrenciler ise, bu etkinlikten 2 milyon liraya yararlanabilecek.

Bugüne kadar tanıtımı için yaklaşık 30 milyon dolar harcanan Bilişim 2000 A CeBIT Event için 10 bine yakın kişi çalıştı.

Fuarda, bu yıl ön plana çıkan konu, üçüncü nesil cep telefonları olacak. 3G olarak adlandırılan bu teknoloji sayesinde, mobil görüntülü iletişim konusunda yeni uygulamalar da fuarda tanıtılacak. Panasonic, Ericsson, Nokia gibi firmalar, üçüncü nesil cep telefonlarını Türkiye'de ilk kez fuarda tanıtacak.

Fuar, ofis teknolojileri, bilişim ev, iletişim teknolojileri, bilgi teknolojileri, yazılım dünyası, kurumsal çözümler, iletişim dünyası, ev-ofis teknolojileri başlıklarında organize edildi.

KURULTAY

Geçen yıl fuar ile aynı alanda düzenlenen Bilişim Kurultayı toplantıları ise bu yıl Lütfi Kırdar'da gerçekleşecek. 6-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan oturumlarda, hukuksal ve toplumsal olarak internet, web sitesi portal tasarımında gizli kalmış ayrıntılar, Türkiye'yi internete taşımak için eylem planı gibi konular ele alınacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle