GeriEkonomi Teknoloji şovu CeBIT başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknoloji şovu CeBIT başlıyor

Dünyanın en büyük ikinci teknoloji fuarı CeBIT'98, yarın Almanya'nın Hannover şehrinde başlıyor. 27 büyük salonda düzenlenen fuarı bu yıl 600 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 28 Türk firmasının da katıldığı fuarda onbinlerce teknoloji ürünü gövde gösterisi yapacak. Bu yıl yeni ürün duyurusunda dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan ABD'deki Comdex ile yarışması beklenen CeBIT'de mobil iletişim sistemleri ve taşınabilir bilgisayarlar ağırlık kazanacak.

Taşınır DVD

SONY, Philips ve Panasonic firmaları ilk taşınabilir DVD oynatıcılarını CeBIT'de duyuracaklar. 17 GB kapasiteli DVD-ROM'ları okuyabilen bu taşınabilir sürücüler sayesinde, DVD ortamına kaydedilmiş etkileşimli filmleri her yerde izleme imkanı olacak. Üç firma da taşınabilir DVD oynatıcılarının fiyatını sır gbi saklıyor.

Dijital masalcı

Alman Siemens firmasının CeBIT'de tanıtacağı ‘‘Storyteller’’ adlı bu makine dijital bir masal okuyucu. Özel kartuşundaki çocuk hikayelerini seslendiren bu cihaz sayesinde, çocuklarını uyutmak için başuçlarında masal kitabı okumak zorunda kalanlar rahatlayacak.Yorumları Göster
Yorumları Gizle