Teknik göstergeler yükselişi destekliyor

Hürriyet Haber
16.11.2001 - 09:25 | Son Güncelleme:

Son yükselişi rekor işlem adedi ve hacim de destekledi. Kısa ve orta vadeli teknik göstergeler pozitif ancak aşırı alım bölgesine girilmek üzere

Çarşamba günü, gün içi zirvesinden kapanış yapan endeks, perşembe günü de rekor işlem adedi ve 800 trilyon ulaşan işlem hacmi 11 bin puanın üstüne çıktı ve seansın sonuna doğru gelen kar satışlarının zayıf kalması nedeniyle yine gün içi zirvesine yakın kapanış yaptı

Salı günü 5 ve 10 günlük basit hareketli ortalamasının altına gerileyen endeks son kapanış ile kısa, orta ve uzun vadeli bütün hareketli ortalamalarının üstünde bulunuyor. Çıkışın yüksek işlem hacmi ile yaşanması ve gün içi zirvesine yakın kapanış ile kısa ve orta vadeli teknik göstergelerin hepsi, endeks ile pozitif yönde hareket etmeye başladı.

Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alım bölgesine girmeye başlaması bu seviyelerde, kar satışları ile bir düzeltme yapılabileceğini gösteriyor. Kısa vadeli trendin 10 bin üstünde destek bulması ile birlikte orta vadeli trendin yönü de yukarı döndü.

Bu nedenle yapılacak kısa vadeli düzeltmelerde 9 bin 500'lü seviyeler stop-loss olarak korunmak şartıyla yeni pozisyon alınabilir. Direnç noktalarında ise kısa vadeli realizasyonlar yapılabilir. Endeksin çarşamba günü için destekleri 11 bin 65, 10 bin 428. Direnç noktaları ise 11 bin 445 ve 12 bin 442. (tradecnet.com)
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı