GeriEkonomi Teknik Analiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknik Analiz


11 bin 258'i aşmakta zorlanıyor

Endeks 10 gündür sürdürdüğü kısa vadeli yükselişe rağmen, daha önce altına indiği orta vadeli yükselen kanala geri dönmekte zorlanıyor

Borsa endeksi 19 Haziran'dan beri sürdürdüğü kısa vadeli yükseliş trendinde, 18 Haziran'da dışına çıktığı orta vadeli yükselen kanalına geri dönmekte zorlanıyor. Haftanın son günüde, seans içinde bu kanalın içine dönen endeks son 9 işlem gününde olduğu gibi kapanışını yine bu kanalın talep çizgisinin hemen altından yaptı.

Cuma günü yaşanan küçük çıkışa rağmen işlem hacmi geriledi. Ancak perşembe gününe oranla endekste ortaya çıkan farkın, kapanışa doğru ortaya çıkan alımlarla gerçekleştiği gözönüne alınırsa, işlem hacmindeki negatif uyumsuzluğun ciddi olmadığı anlaşılıyor.

Endeksin haftanın ilk günü için dirençleri orta vadeli kanalın talep çizgisi olan, 11 bin 258. Bu noktanın üstünde 11 bin 535 ve 11 bin 700 seviyesi var. Destekler ise 11 bin 206'daki 20 günlük hareketli ortalama ile 11 bin 52'deki 10 günlük hareketli ortalama aralığı ve son dönemde önemli destek olduğu görülen 10 bin 815'deki 100 günlük hareketli ortalam. (tradecnet.com)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle