GeriEkonomi Tek başına sivil toplum örgütüydü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tek başına sivil toplum örgütüydü

İSTANBUL’da önceki gün vefat eden işadamı Sakıp Sabancı’nın kızı Sevil Sabancı, en büyük zenginliğin sevgi olduğunu belirterek, ‘Bu, bizi ayakta tutacak’ dedi.

Sakıp Sabancı’nın kızı Sevil Sabancı ve yeğeni Güler Sabancı, Sabancı Center’daki taziye ziyaretlerini kabul ettikten sonra, buradan ayrılırken, gazetecilere açıklama yaptılar.

Sakıp Sabancı’nın yeğeni Güler Sabancı , ‘Sakıp Sabancı ismi geçtiğinde, ilk aklınıza gelen ne?’ sorusuna, ‘Sevgi geliyor. Amcamın dediği gibi; sevgi sevgi sevgi.’ yanıtını verdi.

Güler Sabancı, halkın yoğun sevgisine ilişkin soruyu da, şöyle cevapladı:

‘O kendi başına, tek başına bir sivil toplum örgütüydü. Yarın da o toplum örgütünün ne kadar güçlü olduğunu göreceğiz.’

KİMLER GELDİ?

Sabancı ailesine taziye ziyaretleri dün de sürdü. Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ile kardeşi Turgut Yılmaz ve eşleri, Sabancı Center’a gelerek aileye başsağlığı dilediler.

Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert de Sabancı ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Sabancı Center’daki taziye ziyaretine gelenler arasında, işadamları Ahmet Nazif Zorlu, Cefi Kamhi, Aydın Doğan, Kadir Has, Halis Toprak, Hüsamettin Kavi ve Mehmet Ali Yalçındağ da bulunuyor. İşadamı Kadir Has, bugünün büyük bir matem günü olduğunu ifade ederek, ‘Allah rahmet eylesin. Gitti, gelmemek üzere gitti. Allah’tan dilerdim ki, yarım saatliğine, bir saatliğine gelsin, kendisini seven bu halkı görsün’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle