GeriEkonomi Kamu işçilerine tediye ödemeleri ne zaman verilecek? Tediye ne demek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kamu işçilerine tediye ödemeleri ne zaman verilecek? Tediye ne demek?

Kamu işçilerine tediye ödemeleri ne zaman verilecek? Tediye ne demek?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara bu yıl ödenecek olan tediye ödemelerinin tarihi açıklandı. Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere ek ödemeler ağustos ve aralık ayında verilecek. Peki, Kamu işçilerine tediye ödemeleri ne zaman verilecek? Tediye ne demek? İşte, o konuya dair merak edilen bilgiler.

Devlet ve bağlı müesseselerinde çalışan işçilere verilecek olan tediyenin 2019 tarihleri belli oldu. Kamuda çalışan işçilere verilen bir maaş tutarındaki tediyenin birinci yarısı bu ay verilecek. Peki, tediye ödemeleri ne zaman yapılacak? Tediye ne demek ve nasıl alınacak?

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılmasına ilişkin 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere ek ödemenin tarihleri belli oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla, kamu işçilerine bu yıl verilecek ilave tediyenin birinci yarısı 9 Ağustos'ta, ikinci yarısı ise 13 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Tediye ne demek ve nasıl alınacak?

İlave tediye, devlet memurları kanununda bulunan bir ikramiye ve çalışan personele, ücret sistemine bakılmaksızın her yıl için bir aylık ikramiye veriliyor, tüm çalışanlar bu ikramiyeyi alıyor. Kadroya geçen taşeronlar da bu ikramiye hakkında yararlanıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle