GeriEkonomi TEB'den iki yeni hizmet
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEB'den iki yeni hizmet

TEB'den iki yeni hizmet
refid:4997934 ilişkili resim dosyası

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 1 dakikada kredi başvurularına yanıt veren “express kredi” ve sadece cep telefonları ile alışveriş imkanı sağlayan “TurkcellMobilÖdeme” uygulamalarını hizmete sundu.

TEB Genel Müdürü Varol Civil, yeni hizmetlere ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, teknolojinin sağladığı avantajları en iyi şekilde kullanmayı amaçladıklarını vurguladı. Civil, Turkcell ile gerçekleştirdikleri işbirliği ile TEB müşterilerinin alışverişlerde para kullanmadan sadece cep telefonları ile kolay ve güvenli alışveriş yapabileceklerini kaydetti. Müşterilerin kredi taleplerinin hızla çözümlenmesini beklediklerini ve müşterilerin bu ihtiyacını karşılamak için express kredi ürününü hizmete sunduklarını belirten Civil, banka olarak önümüzdeki dönemlerde benzer hizmetleri sunmaya devam edeceklerini söyledi.

"KREDİ MİKTARININ YÜZDE 50'Sİ EXPRESS İLE"

TEB bireysel bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir de TurkcellMobilÖdeme hizmeti ile ürün veya hizmet satın almak isteyen müşterilerin kredi kartı bilgilerini vermeden sadece bu sistem için daha önce belirlenen şifreyi girerek işlemi gerçekleştirebileceklerini ifade etti. Kişmir, TurkcellMobilÖdeme sisteminin İstanbul Deniz Otobüsleri, Atlasjet, Teknosa, Estore, Pepsi, Burger King, Bilyoner ile Turkcell'i kapsadığını bildirdi.

Express kredi hizmetinde de başvuruların cep telefonları, TEB'in ATM'leri, internet şubesi, şubeleri ve telefon şubesinden yapılabileceğini aktaran Kişmir, kredi başvurularının 1 dakikada yanıtlanacağını kaydetti.
Cemal Kişmir, gazetecilerin soruları üzerine de toplam kart müşterilerinin yüzde 10'unun mobil ödeme sistemine dahil olmasını, express kredide ise aylık kredi miktarının en az yüzde 50'sinin bu yöntemle sağlanmasını, dolayısıyla aylık 5 ila 10 bin arasında kredi başvurusunun bu kanaldan yapılmasını beklediklerini bildirdi. TurkcellMobilÖdeme hizmetinden yararlanan TEB müşterilerinin bu harcamalarının kredi kartı ekstresine yansıyacağını belirten Kişmir, bu işlemlerde de bir limit olacağını, ancak eğer varsa üye işyerinin taksitlendirme imkanından faydalanılabileceğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle