GeriEkonomi TEB-Fortis birleşmesine onay
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEB-Fortis birleşmesine onay

Türk Ekonomi Bankası A.Ş, Fortis Bank A.Ş'nin tüzel kişiliğinin sona erdirilmesi suretiyle tüm hak, alacak, borç ve yükümlülükleri (aktif ve pasifi) ile kül halinde TEB'e devri yoluyla iki bankanın birleştirilmesi hususunun onaylandığını bildirdi.

TEB'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Olağanüstü Genel Kurul kararlarına ilişkin olarak yayımlanan açıklamasında, bugünkü Olağanüstü Genel Kurulda alınan kararlara ilişkin bilgi verildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Bankamızın 25 Ocak 2011 Salı günü yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında;

I) Bankamızın Fortis Bank A.Ş. ile Bankamız bünyesinde birleşmesi için esas alınan DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından tasdik edilmiş 30 Haziran 2010 tarihli mali tabloları onaylanmıştır.

II) Fortis Bank A.Ş.'nin tüzel kişiliğinin sona erdirilmesi suretiyle tüm hak, alacak, borç ve yükümlülükleri (aktif ve pasifi) ile kül halinde Bankamıza devri yoluyla iki bankanın birleştirilmesi hususu onaylanmıştır.

III) Fortis Bank A.Ş. ile imzalanan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış olan Birleşme ve Devir Sözleşmesi okundu ve müzakere edildi. Yapılan müzakereler sonunda oya sunulan Birleşme ve Devir Sözleşmesi onaylanmıştır.

IV) Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün izinleri çerçevesinde Bankamız Ana Sözleşmesi'nin 'Kayıtlı Sermaye Tavanı' başlıklı 5. maddesi, 'Yönetim Kurulu' başlıklı 22. maddesi, 'Yönetim Kurulu Toplantıları' başlıklı 24. maddesi ve 'Kredi Komitesi Görev ve Yetkileri' başlıklı 31. maddesinin değiştirilmesi kararlaştırılmıştır.

V) Yönetim Kurulu Üyesi Patrick Rene Pitton'un istifası dolayısıyla Yönetim Kurulunda boşalan Üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu'nun 315. maddesi gereğince 25 Kasım 2010 tarihi itibariyle TEB Mali Yatırımlar A.Ş'yi temsilen Yönetim Kurulunca üyeliğe tayin olunan Jean-Milan Charles Dominique Givadinovitch'in işbu tayini onaylanmıştır.”

Fortisbank'ın Olağanüstü Genel Kurula ilişkin benzer açıklaması da KAP'ta yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle